2018’in En Çok Aratılan 10 Güzellik Markası

Makyaj ve bakım dünyası için dolu dolu geçen 2018’de hepimizin favorisi göreceli olsa da sayılar yalan söylemez! İnternette 2018’in en çok aratılan 10 güzellik markasını sıraladık. 

Beauty Counter

Temiz güzellik mottosuyla kurulan Beauty Counter, sülfat, paraben gibi tüm sakınmak isteyeceğiniz maddelerden arınmış, içerikten üretime kadar transparan bir iletişim anlayışı benimseyen, yeni nesil bir kozmetik markası. Cilt bakımı ve makyaj malzemeleri içeren ürün ailesiyle bu genç marka listenin ilk sırasında yerini alıyor.

Charlotte Tilbury

Ünlü İngliz makyaj artistinin sahibi olduğu kozmetik markası, mucizevi Magic Cream’i ve konforlu ruj formülleriyle favorilerden. İkinci sırada yer edinen markanın dudaklara dolgun bir görünüm veren Lip Cheat dudak kalemleri de Google’da en çok aratılan makyaj ürünleri arasında.

Makeup Revolution

Tarte Shape Tape’e muadil olarak gösterilen kapatıcısı, hakkında uzun bir övgü listesi bulunan yeni fondöteni, rengarenk far paletleri ve oldukça uygun fiyatlarıyla Makeup Revolution, ilk üçte kendine yer buluyor.

Thrive Causemetics

2018’de gündemimizde olan tüm sosyal konuları mottosu haline getiren Thrive Cosmetics’den bir ürün aldığınızda, zor durumdaki kadınlar için kurulan derneklerden birine bağışta bulunuyor. Ayrıca ürünlerin temiz içerikli, %100 vegan ve cruelty free olduğunu da belirtelim, daha ne olsun!

Pat McGrath Labs

Makyajın annesi Pat McGrath, ürünlerini moda haftalarının backstagelerinde hayranlık uyandıracak şekilde bizimle paylaşmıştı. Artistin bu sene genişlettiği ruj ve far koleksiyonu onu en çok aratılan markalar listesinde 5. sıraya yükseltti.

Milk Makeup

Bakım ve makyaj dünyasının gözdelerinden Milk Makeup yenilikçi formülleriyle 2018’de çok konuşuldu. Holografik highlighterıyla ünlenen markanın bu seneki en popüler ürünü ise stick formlu, pratik ve etkili katı serumlarıydı.

L’Oreal

Makyaj gurularının en sevdiği maskaralardan Paradise Extatic, mis kokulu Peach koleksiyonu, iştah açıcı ruj ailesiyle ürün gamını genişleten ve güzellik meraklılarını heyecanlandıran işlere imza atan L’Oreal, 2018’in en çok merak edilen markaları arasında.

Shiseido

J-Beauty en popüler bakım trendleri arasındayken kült Japon markası Shiseido’nun bu listede olmaması imkansızdı. WASO serisi ile temiz içerikli bakım furyasında da dahil olan Shiseido, yenilediği güzellik çehresiyle hedefi 12’den vuruyor.

Anastasia Beverly Hills

Kaş ürünleriyle favoriler arasında giren, Modern Renaissance far paletiyle herkesin gözdesi olan, ancak geçtiğimiz sene yaşadığı viral talihsizlik Subculture paletiyle çok konuşulan Anastasia Beverly Hills, yeni Norvina paletine aldığı övgülerle listemize girmeyi başarıyor.

Lily Lashes

Takma kirpikler hem güzellik gurularının hem de Hollywood yıldızlarının olmazsa olmazı. Jennifer Lopez, Kim Kardashian gibi birçok ünlünün favorisi olan Lily Lashes, şöhretli youtuberlarla yaptığı işbirlikleriyle de 2018’in en çok aratılan markaları listesinde 10. sırada.