2018’in En Popüler 5 Bakım Trendi

2018’de yeni formüller’le tanıştık, yeni ürünler denedik ve en önemlisi cildimize daha çok özen gösterdik. Peki 2018’in bakım trendleri arasında öne çıkanlar hangileri oldu? Senenin favori 5’lisini keşfedelim.

J-Beauty

Kusurları kapatmaya çalışan batılı güzellik anlayışının aksine doğudan gelen güzellik akımları cilde içten dışa sağlık kazandırarak bakım yapıyor. Maskeleri ve çok adımlı rutinleriyle ünlü K-Beauty’den sonra ise bu senenin en popüleri yüksek teknoloji ürünleri, yeni formülleri ve bakıma minimalist yaklaşımlarkla J-Beauty oldu. Popülerlik kazanan Japonya menşeili markalar ttitizlikle hazırlanmış kimyalarıyla cilt bakım rutinlerimizin yeni favorisi.

Kimyasal Peeling

Kimyasal kelimesi sizi korkutmasın. Hafif dozlu meyve asitleriyle cildin üst tabakasındaki ölü deriyi tahriş etmeden atan ve kademeli olarak cildi yenileyen kimyasal peelingler kusursuz cildin popüler müttefiklerinden. İster pedler halinde isterseniz maske isterseniz de yüz yıkama jeli olarak bulabileceğiniz bu ürünler ciltteki renk eşitsizliklerinden ince kırışıklıklara kadar birçok probleme iyi geliyor.

Jel Formlar

Jel formüller hayatımıza geliyoruz diye haber vermeden bir anda giriş yaptı. Diğer bakım faydalarının yanında ultra nemlendirici pozitif yan etkisiyle rahatlamaya ve canlanmaya ihtiyacı olan ciltlerin yardımına koşan bu ürünler maskelerden kremlere birçok formla bakım rutinimizin yeni vazgeçilmezleri arasına yerini aldı.

Gece Bakımı

2018’de cilt bakım rutinimiz genişlerken gece bakımı ise oldukça önem kazandı.Cilt temizliğiyle başlayıp nemlendiricilerle sonlanan gece bakım rutinininde bu sene ekstra bir adım oldukça popüler. Hücre yenilenme hızının en yüksek olduğu ve cldin kendini tamir ettiği 23:00 – 3:00 arasındaki kısa süreden daha iyi faydalanmak için artık gece bakım maskelerini eksik etmiyoruz. Nemlendiriciden sonra ve yatmadan önce uygulayacağınız bu pratik maskeler siz uyurken cildinizi şımartıyor

Temiz İçerikler

Bu sene cilt bakım rutinimize daha çok dikkat ettik; yeni ürünler, yeni yapıtaşları… Ancak bu rutinde en çok öne çıkan nokta ise temiz içerikler oldu. Sülfat ve paraben gibi aslında cildinizin çok da yakınında olmasını istemeyeceğiniz maddelerden uzak, daha doğal ve cildi rahatsız etmeyecek içeriklerle formülize edilmiş ürünler ve bilinçli bir bakım anlayışı bu senenin kazanan trendlerinden.