8 Adımda Jeanne Damas’nın Parizyen Makyajı

Fransız It-Girl Jeanne Damas, geçtiğimiz günlerde kendine ait makyaj markasını çıkarmıştı.  Makyajında ‘Less is More’ mottosunu benimseyen ve doğal bir görünümden yana olan Fransız güzelin makyaj rutini, alışılmışın dışında birçok detay barındırıyor. Gündüzden geceye Jeanne Damas’nın makyaj adımlarını sizin için bir araya getirdik.

Bakım Yağı

Makyajından önce cildine bakım yağı uygulayan Jeanne, bu adımın makyajın cildine daha iyi oturmasını sağladığını söylüyor. Ayrıca güzel yıldız bakım yağını sadece yüzüne değil boyun ve göğsüne de yediriyor.

Güneş Koruyucu

Güneş ışınlarının cilde verdiği zararı çok iyi bilen Jeanne’ın olmazsa olmaz makyaj hazırlıklarından biri güneş koruyucu.

Concealer

Göz altlarına ve burun kenarları, gülümseme çizgileri gibi gölgeli yerlere concealer uygulayan Jeanne fondöten kullanmıyor. Aknesi varsa gizlemek için de aynı ürünü kullanan It-Girl’ümüz, makyajında teninin filtrelenmemesinden yana.

Kaş Jeli

Koyu saçlara sahip olduğu için kaşlarını boyayarak daha sert bir görünüm elde etmek istemeyen güzel yıldız, kaşlarını transparan bir kaş jeliyle düzenliyor ve sabitliyor.

Ruj&Allık&Far

Dudaklarını renklendirmediğinde kendini çıplak hissettiğini söyleyen Jeanne, günlük makyajında pembe-kahve tonlardan hoşlanıyor. Rujunu uygulamak içinse yine parmaklarını kullanarak dudaklarında keskin ve doğal olmayan bir bitişten sakınıyor.Klasik bir allık yerine aynı ruj paletini kullanan ve ürünü parmaklarıyla dağıtan model, parmağında kalan ürünü burnunun üzerine de harmanlayarak güneşten pembeleşmiş, doğal ve genç bir görünüm elde ediyor.Göz kapaklarına da burnunda olduğu gibi parmağındaki ürünü uygulayan Jennae, bu tonlarla daha ferah bakışlar elde ettiğini söylüyor.

Kirpik Kıvırıcı

İşte Jeanne Damas’nın olmazsa olmazı: Kirpik kıvırıcı. Ruj ve rimeli bir arada çok fazla bulduğunu ve göz makyajını temizlemekte zorlandığını söyleyen başarılı güzel, maskara kullanmıyor. Kirpiklerini önce dipten sonra dışarı doğru iki aşamada kıvırarak maskara etkisi elde ediyor.

Highlighter

Jeanne Damas da highlightersız yaşayamayanlardan. Elmacık kemiklerinin çene ve burun kemiğinin üzerine krem bir highlighter uygulayan Jeanne’ın favori aplikatörünü tahmin edin: Tabi ki parmakları!

Pudra

Aslında çok pudra sevmese de Jeanne, gün içinde, özellikle yoğun bir iş programı varsa parlamadan uzak durmak istediği için T bölgesine hafif bir pudra tabakası uyguluyor.

Bonus: Kontür

Gündüz makyajını geceye dönüştürmek için Jeanne’ın iki adımı var. Bunlardan ilki kontür. Bronzer ve bir stiplling fırçasıyla yüzüne 3 şeklinde bir uygulamayla şekil veren Jeanne, fazla renk kullanmamak için ürünü önce kolunda deniyor.

Bonus: Kırmızı Ruj

Parizyen güzelliğin olmazsa olmazı kırmızı ruj, tabi ki Jeanne’ın da favorilerinden. Makyajında daha ağır bir görünüm vermek ve gündüzden geceye taşımak için son adım olarak kırmızı ruj süren Jeanne yine parmaklarından yardım alıyor. Dudak çerçevesini temizlemek için de bir kulak temizleme çubuğu kullanıyor.