Ankara Turizm Varlıkları Potansiyeli Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Ankara Ticaret Odası (ATO) Turizm Geliştirme Stratejileri Özel İhtisas Komisyonu tarafından organize edilen Ankara Turizm Varlıkları Potansiyeli Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Düzenlenen toplantıda konuşan ATO Başkanı günlük kiralık osmanbey Gürsel Baran, Başkent’in sağlık, kongre ve fuar turizminde gelişebilecek potansiyeli olduğunu belirterek, “Ankara’ya gelen turistin söz konusu günlük kiralık nişantaşı hizmetleri almasının yanı sıra vaktini iyi geçirmesi de sağlanmalı. Ankara tarihi zenginliğe sahip bir ilimiz. Binlerce yıl öncesine dair izleri, tarihi yerlerde ve müzelerde görmek mümkün. Üstü örtülü bir hazine olan Ankara’nın günlük kiralık cevahir potansiyelinin açığa çıkarılması gerekiyor. Bunu tüm turizm paydaşlarıyla birlikte yapacağız. Hep birlikte Ankara’yı hak ettiği yere taşıyalım. Ankara için Kapadokya, Konya-Mevlana gibi diğer turistik bölgelerle birlikte turizm paketleri de hazırlanabilir. Biz Ankara’nın gelişimi için çalışmaya kararlıyız” ifadelerini kullandı.

Düzenlenen toplantıda, Ankara İl günlük kiralık mecidiyeköy Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer ile kamu ve özel sektör müzelerinin müdürleri de yer aldı.