Balmain Yeni Logosunu Sunar!

‘Sekiz yıldır Balmain’ın kreatif direktörlüğünü yaptıktan sonra, gelenekleri yıkmak ve kuralları çiğnemek üzereyim.’’ Okuduğunuz bu satırlar, Olivier Rousteing’in markayı güncelleme kararı aldığını açıklayan mektubunun ilk cümleleri.

“Ama zaman değişiyor. Balmain, küresel bir kitleyle iletişim kurmak için hızla büyüyen bir marka. Günümüzün zorluklarını ve fırsatlarını en iyi şekilde karşılayabilmek adına, Balmain Paris için yeni bir logo hazırlıyoruz” diye devam ediyor Fransız tasarımcı.

Yeni tasarım, Pierre Balmain’ın orta yüzyıl monogram tasarımlarını yansıtıyor. Dikkatli bakıldığında görülen “P” harfi, -tıpkı Burberry’de olduğu gibi- markanın kurucusuna ve şirkete ayrılmaz bir şekilde bağlı olan Paris’e saygı duruşunda bulunuyor.

“Yarattığımız şeyden oldukça memnunum: modern dönem için bir Fransız lüks markasını temsil ettiğini açıklarken, orijinalin mirasını koruyan bu tarihi ev için çağdaş, temiz ve cesur bir logo. Ekibimle gelecekteki tasarımlara dahil etmenin yeni yollarını keşfetmeyi dört gözle bekliyorum” diyor Rousteing.