Burberry’nin Yeni Felsefesi: Şimdi Gör Hemen Al

Burberry, Londra Moda Haftası’nda bir ilke imza atıyor. Riccardo Tisci önderliğindeki İngiliz moda evi, 17 Eylül günü saat 17:00’de gerçekleşecek defilesinden sadece yarım saat sonra, koleksiyonunu online platformlardan satışa sunacak.

Lüks markaların teknolojiyi benimsemesi yolunda uzun süredir öncülük eden 162 yıllık marka, yalnızca sosyal medya kanalları için özel bir dijital satış deneyimini ilk kez yaratıyor. Tisci’nin Burberry’deki ilk koleksiyonu olma özelliğini taşıyan parçalar Instagram, Asya pazarı için WeChat, Londra’daki alışverişçiler içinse markanın amiral gemisi Regent Street’de satışa sunulacak ve sınırlı sayıdaki parçalar, sadece 24 saat boyunca satın alınabilecek.

Tisci tarafından yeniden tasarlanan Regent Street mağazasında görsel dönüşüm yapılacak ve 15 Eylül’den itibaren, Burberry’nin geçmiş ve gelecek mirasını kutlayacak geçici bir sergi alanına dönüştürülecek. İngiliz sanatçı Graham Hudson tarafından tasarlanan üç katlı iskele enstalasyonuysa, Ekim ayı başlarına kadar mağazada yerini alacak.