Chanel’in Ferah ve Eforsuz Plaj Güzelliği

Ferah mavi bir gökyüzü ve okyanus dalgalarıyla Chanel’in bizi plaja davet ettiği 2019 İlkbahar/Yaz şovunda, modellerin çizdiği güzellik portresi de oldukça enerjik, ferah ve eforsuz. 70’lerin Akdeniz jet-setter’larında ilham alan yer yer taranmamış, dokulu bırakılan dalgalar Chanel’in plaj güzelliğini oluşturan en önemli detaylardan. Saç artisti Sam McKnight bu görünümü ‘Salaş ama yine de lüks bir titreşim yayıyor.’ diye tarif ediyor. Kalın barlı bir maşayla oluşturulan dalgalar deniz tuzu spreyiyle hacim ve doku kazanmış. Bu uygulamanın ardından kullanan nemlendirici balm ise bakımlı ama dağınık efekti yaratmış.

Yarım toplanan saçlarda ise önden birkaç tutam rüzgarda savrulması için serbest bırakılırken logolu tokalar Chanel kadının stil tavrını ortaya koyuyor. ‘Chanel kadının saçları her zaman bakımlıdır, ama asla fazla uğraşılmış değildir.’ sözleriyle anlatıyor Sam, Fransız moda evinin güzellik anlayışını.

Defile makyajı ise Parizyen güzelliğe yeni bir soluk getiriyor. Klasik Fransız güzelliğinin dominant figürü kırmızı dudaklar, Chanel’in şovunda yerini parlak fuşyaya bırakmış. Makyajın geri kalanında kullanılan doğal pembe yanaklar, ıslak efektli bir cilt ve ultra hacimli kirpiklerle çerçevelenmiş bakışlar bu güçlü rengi tamamlamış.

Fransız devi, yüksek modayla kombinlediği saç ve makyaj detaylarıyla güzellik radarımızda. Chanel’in yeni nesil güzellik portresinde seviye atlayan bu eforsuz ama etkileyici plaj görünümü, 2019 yazında tatil kaçamaklarınıza ilham verecek.