Christian Siriano’nun Dekoratif Defile Güzelliği

Geçtiğimiz gün New York Moda Haftası kapsamında gerçekleşen Christian Siriano defilesi, podyumda gelecekten haber veren parti görünümleriyle göz doldurdu. Metalik tonların hüküm sürdüğü füturistik tatlar veren defilede güzellik portreleri de deneysel ve etkileyiciydi.

 

Klasik bir atkuyruğunu hareketlendirmek için bar tokalarınızı, kadife kurdelelerinizi ve retro aksesuarlarınızı Christian Siriano’tya göre rafa kaldırmanın vakti geldi. Nostaljik trendlere meydan okuyan tasarımcı, defile saçlarında zincirlerin sofistike duruşu ve saçlarla ahenkle dans edişinden faydalanmış. Tutamların arasında gizlenen zincirler atkuyruğunda birleşerek saçlarda ihtişamlı ve editoryel bir zırh oluşturmuş.

Defile makyajı ise alışılmadık detaylarına rağmen oldukça yalın. Ancak bu detaylar makyajın çıtasını bir değil birkaç çıta üste taşıyor. Işıltılı makyaj konseptini yeniden ele alan Siriano, simler ve keskin formlar oluşturan taşlar yerine yüze serpiştirilmiş dekoratif kristaller kullanmış. Modellerin çehresine galaksi ışıltısı veren bu taşlar göz pınarlarına kondurulan metalik bir dokunuşla desteklenmiş. İhtişamlı, cesur ve farklı: Christian Siriano’nun dekoratif elementlerle yükseltilen defile portresi ilham veriyor.