Dalgalı Saçlar: Size En Uygun Saç Maşasını Bulun

Saçlarınızda istediğiniz dalgalı görünüm için önce bukle kimliğinizi sonra saç yapınızı ve tüm bunların sonucu olarak da saç maşanızı tanımanız lazım. Hacimli ve enerjik bukleler mi istiyorsunuz, yoksa bir gün önceden kalmış gibi umursamaz, eforsuz ve cool dalgalar mı? Sizin için en doğru saç maşasına karar vermenizi sağlayacak 10 ipucunu keşfedin.

İnce Telli Saçlara
Kalından inceye doğru giden bu maşalar ne işe yarıyor diye düşünüyorsanız söyleyelim. İnce telli saçlar için biçilmiş kaftan olan bu ürün, kalın kısım dipte ince kısım uçta kalacak şekilde uygulanıyor ve az, ince sönük saçlara sahip olanlara ekstra volüm yaratıyor.

Pratik ve Korunaklı
Saçlarınızı kıvırırken el yakmaktan korkanlardansanız veya bu işle uzun uzun uğraşmayacak kadar sabırsızsanız sizi teknoloji harikalarıyla tanıştıralım. Saçı kendi kendine saran, ısıtan, şekillendiren ve bırakan yeni nesil maşalar pratik bir güzellik için birebir.

Doğal Dalgalar
Daha doğal ve dokulu dalgalar için tercih etmeniz gereken saç maşası organik şekillere sahip olanlar. Bu kategoride klasik daire yerine oval uçları tercih edebileceğiniz gibi farklı kalınlığa sahip versiyonlarla da çapı değişen bukleler yaratarak, daha naturel bir görünüm yaratabilirsiniz.

Yıpranmış Saçlara
Bakımsız, kolayca yapısı bozulan, boyalı ya da yıpranmış saçlara sahipseniz bir saç maşasında ilk bakacağınız özellik şeklinden ziyade materyali ve teknolojisi olmalı. Maşa malzemesiyle saçı yüksek ısıdan koruyan, yeni nesil mekanizmasıyla ısı kontrolü yapan ya da iyon teknolojisiyle saçı canlandıran ürünler korunaklı ve bakımlı saçlar için birebir.

Deniz Kızı
Buklelerin yanında derinlikli dalgalar da size doğal ve etkileyici bir görünüm verebilir. 3 barlı wag maşasıyla elde edebileceğiniz dalgalı görünüm deniz kızı ilhamlı bir saç modeli sağlıyor. Bu maşayı aynı zamanda 20’ler temalı nostaljik topuzlarınız için de kullanabilirsiniz.

İnceden Kalına
Klasik buklelerden hoşlanıyorsanız ve bildiğimden şaşmam diyorsanız sizi ilgilendiren ilk özellik maşa kalınlığı olmalı. 9mm’lik ürünlerle ultra kıvırcık saçlar elde edebilir ya da 32 mm ile daha salaş bukleler elde edebilirsiniz. Bu aşamada saç boyunuzu göz önünde bulundurmaktya da fayda var; maşa kalınlaştıkça işlem uygulamanız kısa saçlarda zorlaşacaktır.

Kendinden Kıvrımlı
Ultra kalın maşalar aslında sıkı ve gerçek bir bukledense, kendinden kıvrılmış bir saç görünümü yaratıyor. Düz saçlara abartı bir model vermeden hacim katacak bu maşa tipini en etkili şekilde kullanabilmek için önceden de belirttiğimiz gibi saçlarınızın çok kısa olmaması lazım.

Plaj Dalgaları
Deniz tuzuyla bukle halini almış, biraz düz biraz kıvrımlı eforsuz saçlar plaj esintili görünümlerin olmazsa olmazı. Siz de bu görünümden hoşlanıyorsanız kendinizi yakın bir tatil beldesine atmanıza gerek yok. Düzleştiriciyle de elde edilen bu saç modeli için aynı işlemi efersozu bir şekilde uygulayan otomatik versiyonları tercih edebilirsiniz.

S Dalgası
Saçları çapraz sararak saça derinlik kazandırıp doğal bir S dalgası verebileceğiniz çift uçlu maşalar çoklu kullanıma sahip. S dalgasının yanında çift çubuğun etrafından saçlarınızı sararak oval maşa etkisi elde edebilir, ya da tek çubuğu kullanarak klasik bir saç buklesi ortaya çıkarabilirsiniz.

Havalı Bombshell
Enerjik, siz yürüdükçe zıplayan, hacminden ve parıltısından hiçbirşey kaybetmemiş saçlar için havalı bukle aletleri yardımınıza koşuyor. Saçı kızgın metal çubuklar yerine havayla şekillendiren bu ürünler hem yüksek ısı kullanmadıkları için saç parlaklığını bozmuyor hem de hava ile şekillendirdiği için saça ekstra volüm kazandırıyor.