Fazla Kilolarınız ile Stilize Olun

Trend parçaları bir araya getirdiğiniz tesettür kombinler sizi fazla kilolarınızla barıştırırken sokak stilinin de yıldızı yapacak.

Dar kalıplardan sıyrılan moda dünyası, konfor anlayışını motto ediniyor. Bol ve salaş tasarımlar hüküm sürerken fazla kilolarından dert yakınan kadınlara bu trend göz kırpıyor. Oversized ceketler, salaş elbiseler, bosbol pantolonlar, tutku uyandıran aksesuarlar… İşte günlük hayatınıza kolaylıkla uyarlayabileceğiniz, fazla kilolarınızla barıştıracak 5 stil önerisi!

Büyük Desenlerden Uzak Durun

Minimalist akım hızlı yükselişine devam ederken, iri desenler gündemden kalkıyor. Naif çiçeklerin serpildiği tasarımlar da fazla kilolarından şikayetçi olan kadınlara sesleniyor. Baharın bu rengarenk parçasını stilinizde yıldızlaştırmak için beklemeyin. Baştan aşağı çiçek dokularındansa ayrıntıya sığınan desenler daha etkili bir görünüm verecektir. Ne olursa olsun göz yoran desenler hiçbir tercihiniz olmasın. Bunlarla beraber bölgesel olarak desen kullanabilirsiniz. Hangi bölgeniz daha kiloluysa orada desenden kaçının ve diğer bölgede desenleri kullanın.

Renklere Yer Verin

Siyahın zayıf gösteren gücü aksi iddia edilemez olsa da illaki baştan aşağı karalara bürünmek zorunda değilsiniz. Bununla beraber fazla renk tercihleri de doğru bir seçim olmayacak. Baharın taptaze renkleriyle oluşturacağınız kombinlerde, ton sür ton uyumunu yakalamayı denemelisiniz. Kıyafet tercihleriniz genellikle koyu renklerden yanaysa da aksesuarlarınızla ışıltıya kavuşun. Bununla beraber, bölgesel olarak rek tercihlerini deneyin. Vücudunuzda orantı olarak hangi bölgede kilo sorununuz varsa o noktada siyah, lacivert gibi koyu renkleri kullanın.

Kararında Kesimler

Dar kalıplar çoktan rafa kalkarken 2017 sezonunu bol ve salaş kesimler sardı. Konfor alanı genişlerken kilolu kadınları sevindirecek bu tasarımlar, dolaplarda yerini almış olmalı. Dar – bol karmaşasında tercihiniz ise orantılı olmalı. Ne vücudu sarıp sarmalayacak kadar dar ne de karmaşa oluşturacak kadar bol parçalar. İkisi arasındaki ince çizgide durmalı.

Dikkat Dağıtın

Kilolu kadınların kombinlerinde yapacağı en akıllıca çözüm, dikkat dağımak. Kilolu bölgeleriniz bel ve kalça çevresindeyse yaka ve omuz kısmı hareketli üstleri seçin. Bunun yerine aksesuar tercihiyle de dikkati burada toplamak mümkün. Üst bölgeniz daha kiloluysa, kolyelerden uzak durmalısınız.

Dış Giyimin Gücü

Fazla kiloları kapatmada bir süper kahraman edası taşıyan dış giyimde doğru tercihler verin. Baharlık dökümlü trençkotlar, uzun boydaki yelekler, oversized ceketler seçimleriniz arasında olsun. Üst bölgeniz daha inceyse kuşaklı tasarımlar ince görünmeyi sağlayacak. Bununla beraber düz kesim dış giyim parçaları maksi boya ulaştığında uzun ve zayıf görünmeyi sağlayacak.