Gisele Bündchen’in Klasik Hollywood Makyajı için 5 İpucu

Süper model Gisele Bündchen geçtiğimiz gün Jimmy Fallon’ın şovuna katıldı. Kitabının tanıtımı için televizyonda boy gösteren Gisele, klasik Hollywood güzelliğiyle her zamanki gibi büyüledi. Dumanlı bir kedi gözü makyajı yapan ünlü güzel, sıcak tonlu pembelerle makyajını tamamlamış. Modelin saçları ise Hollywood makyajıyla uyumlu olacak iekilde Hollywood bukleleriyle şekillendirilmiş.

Seksapel dozu yüksek bakışları ve yumuşak ışıltılı cildiyle, göz kamşatırmak için cesur güzellik hamlelerine gerek olmadığını gösteren Gisele Bündchen’in bu klasik ve joker Hollywood makyajı için 5 kilit ürünü ve ipuçlarını keşfedin.

Saten Bitişli Cilt

Gisele’in cilt makyajı oldukça doğal ışıltılı. Ne ultra mat bitişli bir fondöten ne de nemli bitişli bir ürün kullanan güzel yıldızın bu görünümü için tercih edeceğiniz ürün saten ve yarı mat bitişli olmalı. Eğer elinizdeki ürünler bu makyaj için uygun değilse mat fondöteninize çok az likit highlighter, nemlendirici veya bakım yağı karıştırabilirsiniz. Eğer fondöteniniz ıslak bitişliyse içine bir miktar sabitleyici toz pudra karıştırmayı deneyin.

Doğal Işıltı

Fondöten adımından sonra sıcak pembe bir allıkla cildinize renk kattıktan sonra kullanacağınız highlighter doğal ışıltı veren bir ürün olmalı. Unutmayın, bu makyajda cilt, göz kamaştıracak kadar parlamıyor. Metalik bitişli ürünler yerine cildinize içten gelen bir ışıltı veren ürünleri tercih edin. Eğer bakım kitinizde varsa, hafif yapılı bir cilt bakım yağını parmaklarınızla elmacık kemikleriniz üzerine yedirerek de bu sonucu elde edebilirsiniz.

Dumanlı Eyeliner

Bu makyajın odak noktası klasik ve joker göz makyajı. Buğulu bir eyeliner uygulaması yapan Gisele bakışlarının seksapel dozunu bir üst seviyeye çıkarmış. Siyah göz kalemini uyguladıktan sonra koyu renkli bir far ve yayma fırçasıyla uygulamanın keskin hatlarını dağıtın. Bu adım aynı zamanda göz kaleminizin sabitlemnmesini ve gün boyu kalıcı olmasını da sağlayacak. Göz çerçevenizin dışına doğru uzattaığınız eyeliner’ı alt kirpik dipleriyle birleştirip göz çerçevenizi tamamlamayı unutmayın.

Yumuşak Kaşlar

Gisele’in kaşları her ne kadar oldukça kalın ve kavisli olsa da yine de göze batmıyor. Siz de ünlü güzel gibi kaş renginizden daha açık değil daha soluk tonlu bir kaş rengini tercih edin. Kaşlarınızı detaylı bir şekilde doldurduktan sonra şeffaf bir kaş rimeliyle sabitlemeyi ihmal etmeyin.

Dudaklarda Sıcak Nude

Süpermodelin bu klasik makyajını tamamlayan detay sıca ve nude tonlu dudaklar. Ancak sıcak sıfatı sizi aldatmasın. Aradğımız ton karamel renkler değil, içinde bir tutam pembelik olan daha doğal tonlu nudelar. Rujunuzu sürdükten sonra çevresinden geçeceğiniz nude tonlu bir dudak kalemiyle dudak çerçevenizi toparlayın ve bu mükemmel makyajın tadını çıkarın!