Hangi Cilt Bakım Trendine Dahilsiniz

Makyajın trendi olduğu kadar bakımın da var! Siz farkında olmayabilirsiniz ama, bu trendlerden birine çoktan gönül verdiniz bile. Minimal ürünleri tercih edenler, ambalaja dikkat edenler ya da bir ürünün menşei uzak doğuysa kesin iyidir diyenler: Bir araya getirdiğimiz 6 bakım ailesinden hangisine dahilsiniz?

Yeni Nesil Doğallık

Sadece doğallık değil, karmaşık formüller, yüksek teknoloji ve ultra güçlü etkiler: Yeni nesil naturalistlerdenseniz bir ürünün hem içeriği hem de sonucu sizin için oldukça önemli. Doğadan cilde ürünler, ekolojik ambalajlar ve çevresel etkenlere karşı koyan formüllerden şaşmıyorsanız sizi bu gruba alalım.

Fransız Eczası

Güçlü formüller, uygun fiyatlar ve etkili sonuçlardan oluşan Fransız ecza ailesi biz farkında olmadan bakım rutinimize adım attı bile. Termal içerikler ve micellar sular sizlere tanıdık geliyor değil mi? Caudalie, Bioderma, Avéne ve dahası, Fransız güzelliğine gönül verenler buraya!

Uzak Doğu Akımı

K-Beauty ve şimdi de J-Beauty’nin hem renkli kozmetik hem de bakım dünyasındaki etkileri tartışılmaz. Sayamadığımız kadar çok adımlı, cildi içten dışa şımartan bu bakım trendinin faydaları çoktan kanıtlandı bile. Kağıt maskeler, esanslar ve yokmuş gibi hafif ürünler favorinizse siz kendinizi uzak doğu akımına çoktan kaptırmışsınız.

Göz Doyurucu

Bir ürünün içeriği ve etkileri kadar rafınızda nasıl duracağı sizin için önemli mi? Göz alıcı ambalajlar, kreatif tasarımlar ve dahası… Bakım ürününüzde kullanılan renklerden yazı karakterine ya da ürünün bir Instagram gönderisine uygun olup olmamasına kadar görsel detaylara dikkat ediyorsanız, artık hangi akıma dahil olduğunuzu biliyorsunuz.

Doktor Tavsiyesi

Spesifik uygulama talimatları, etkileri denenip onaylanmış ürünler ve temiz tasarımlar: Göz boyamaya gerek yok, zaten markanın başında bir bilim insanı var diyorsanız ve dermatologların yarattığı markalar olmazsa olmazınızsa işte tam bu maddeye üyesiniz.

Lüks Zevkler

Mucize iksirler, çok katmanlı cilt aktive edici peptidler, havyar, inci ve 24 karat altın… Bu içeriklere alışkın mısınız? Fransa, İsviçre menşeili, güçlü bir etkiye sahip oldukları kadar cildi şımartan bu ürünlere aşina olan gruptaysanız cildiniz oldukça şanslı demektir!