Hassas Gözler için En İyi 7 Maskara

Eğer hassas gözleriniz varsa makyaj uygulamak bir kabus halini alabilir. Toz, alerjenler, lens gibi dış etkenlerle hassaslaşan, kolayca kızaran ve sulanan gözler özellikle maskara uygulaması ve gün içindeki konforunuz için sorun çıkarabilir. Peki bunun önüne geçmek için ne yapmak gerekiyor? Hassas gözlerinizi rahatlatmak için ilk adımın doktorunuza danışmak olduğunu belirtelim. Bu önemli adımın yanında makyaj malzemelerinizi de temiz formüllerden seçmekte fayda var. Kirpikler gözlerinizle sürekli temas halinde olduğundan değişime ilk olarak maskaranızla başlayın. Hassas gözlerinizi rahatsız etmeden bakışlarınızı belirginleştirecek en iyi 7 hipoalerjenik maskarayı seçtik.

Dior Diorshow Mascara

Diorshow maskarası makyaj dünyasının ikonik ürünlerinden. Mikroliflerle zenginleştrilmiş bu formül ışık oyunu yaparak kirpiklere daha hacimli ve uzun bir hava veriyor.

Perricone MD No Makeup Mascara

Perricone’un makyajsız makyaja olan katkısı büyük. Allık, fondöten gibi hafif yapılı ürünlerin yanında kirpiklerinizi kıvırarak sabitleyen ve aynı zamanda bakım yapan bu maskarayla yokmuş gibi makyajınızı tamamlayın.

Chantecaille Faux Cils Mascara

Yoğun ve siyah kirpiklere tek katta ulaşmanızı sağlayan bu ultra lüks maskaranın içinde kirpiklere bakım yapan mineral tuzlar, kırmızı deniz yosunu özleri ve gül suyu var.

Physicians Formula Organic Wear Mascara

Formülünün %70’i organik tarımla elde edilen içeriklerden oluşan Physicians Formula’nın ödüllü bu maskarası sert kimyasallar içermeden kirpiklere 5 kat uzunluk, hacim ve belirginlik kazandırıyor.

La Roche Posay Respectissime Mascara

Kirpik Aktifleştirici Serum ile zenginleştirilmiş bu maskara uygulandığında hacimli ve kıvrık kirpikler sunarken düzenli kullanıldığı 2 hafta sonunda kendiliğinden dahha sağlıklı ve gür kirpiklere kavuşmanızı sağlıyor

Tarte Lights, Camera, Lashes™ 4-in-1 Mascara

Kirpiklerinizi aynı anda kıvıran, uzatan, hacim veren ve tek tek ayıran ama aasla rahatsız etmeyen vegan bir maskara arıyorsanız Tarte’ın bu ürününe mutlaka göz atın. Üstelik kendisinin waterproof versiyonu da mevcut.

Clinique High Impact™ Extreme Volume Mascara

Clinique’in tüm maskaraları hipoalerjenik olsa da High Impact maskarası ultra büyük aplikatörü ve yoğun siyah rengiyle bizim favorimiz!