Isıyı Yükseltin: Kış Bronzluğu için 5 İpucu

Bacak dekoltenizin seksapel dozunu yükseltmek ya da cildinize sağlıklı bir renk kazandırmak için bronz ışıltıdan yardım alabilirsiniz. Soğuk geçen ayları sıcak iklimlerin dokunuşuyla ısıtmak için oto-bronzer ürünlerden faydalanın. Çekici kış bronzluğunun 5 kilit noktasını bir araya getirdik.

Cildi Hazırlayın

Kışın kuruyan ve dokusu bozulan ciltte ürün homojen bir şekilde dağılmayabilir ve parçalı, istenmeyen bir görünüm oluşabilir. Kuru fırça tekniği ya da parçalı peelinglerden faydalanarak cildinizi kuru, ölü deriden arındırın ve eşitleyin

Nemlendirmeyi Unutmayın

Nemli ve yumuşak bir doku bronzlaştırıcı ürünün parlak, sağlıklı ve çekici bir sonuç vermesi için oldukça önemli. Cildinizi ölü deriden arındırdıktan sonra derinlemesine nemlendirici özellikli ve çabuk emilen bir ürünle cildin ihtiyacı olan nemi karşılayın.

Yağ Bazlı Ürünlere Yönelin

Yağ bazlı ürünler bu aşamada oldukça faydalı olabilir. Özellikle oldukça kuru ve hassas bir cilde sahipseniz bronzlaştırırken nemlendiren, bakım yapan ürünlerle bir taşla iki kuş vurabilirsiniz.

Acele Etmeyin

Cilt tonunuz açıksa veya bir bronzlaşma geçmişiniz yoksa cilt tonunuzla uyumlu, kontrast yaratmayan renklere sahip ürünleri tercih edin. Ürün uygulama adımları arasında birkaç gün bırakarak rengin iyice cildinizle bütünleşmesini sağlayabilirsiniz.

Test Edin

Vücut için kullanacağınız ürünleri bilek ve bacağınızın iç tarafında, yüz için olan ürünleri ise köprücük kemiğiniz üzerinde test edin. Uygulama öncesi yapacağınız bu kontrolle istenmeyen, yapay duran kontrast görünümlerin önüne geçebilirsiniz.

Bonus: Makyaj Hilelerinden Faydalanın

Vücudunuz için büyük bir süngerle uygulayacağınız vücut fondöteni ya da yüzünüz için cildinizden bir-iki ton koyu pudrayı yüzünüzün yüksek bölgelerine yayarak anlık bir brozluk elde edebilirsiniz. Işıltılı bir görünüm için altın alt tonlu bir highlighter’ı fondöteninize karıştırabilirsiniz.