Jennifer Lopez’in Cilt Bakımı Markasına Hazır Mısınız?

Jennifer Lopez’in kusursuz cildine ve tanrıça ışıltısına kavuşmaya bir adım daha yaklaşıyoruz! Geçtiğimiz günlerde yeni filmi Second Act’in tanıtımına katılan ünlü güzel soruları yanıtlarken bir soruya beklediğimizden daha kapsamlı ve heyecanlandıran bir karşılık verdi. Kişisel bakım rutini sorulduğunda bu soruyla sık sık karşılaştığını söyleyen JLo, kendi bakım markası üzerinde çalıştığını duyurdu.

‘Bu ürünlerin üzerinde uzun zamandır çalışıyorum, çünkü öylesine bir şeyi piyasaya sürmek istemem. Eğer bir ürünün üzerinde ismim yazıyorsa o mutlaka işe yaramalı.’ diye anlatan Jennifer ‘Markamın bugüne kadar öğrendiğim her şeyi ve tüm bakım sırlarımı kapsamasını istiyorum. İğnelere ihtiyaç duymayacağınız bir bakım rutininiz olacak.’ diye ekledi.

Ancak ne yazık ki Jennifer Lopez’in yeni ürünlerini denemek için 2019’un sonlarına kadar beklememiz gerekecek. Sonuçta o Jennifer Lopez ve her şeyin mükemmel olması gerek! Inglot ile yaptığı iş birliğiyle bize ışıltılı JLo makyajını veren ünlü güzel, kendi bakım markasıyla da her daim genç ve kusursuz Jennifer Lopez cildine kavuşmamızı sağlayacak.

Temizlemeden Asla

Makyajını temizlemeden asla uyumayan ve güne cildini temizleyerek başlayan Jennifer Lopez için bu bakım ritüeli gerçek bir obsesyon. Cildinin her daim nefes almasını ve zararlı bakterilerden ve fazla yağdna aınmasını isteyen güzel yıldızi spor sonrasında cildini temizlemeyi ihmal emiyor, böylece çevresel faktörlerin cilde verdiği negatif etkileri azaltıyor. Yıldızın olmazsa olmaz temizleyicisi ise Lancer The Method: Cleanse.

Güneşe Karşı

Cildin kolajenini ve elastik fiberlerini bozarak erken yaşlanmaya sebep olan UV ışınlarından uzak duran ünlü şarkıcı, güzellik rutininde SPF adımını mutlaka bulunduruyor. ‘Elimden geldiğince Güneş ışınlarına maruz kalmaktan kaçınıyorum, Güneşlenmiyorum ve asla SPF içerikli bir ürün kullanmadan dışarı çıkmıyorum.’ diyor Jennifer.

Favori İkili

Cildi hem içten hem de dıştan nemlendirmeye inanan JLo’nun favori nemlendiricisi, bir çok diğer ünlünün de olduğu gibi La Mer’in kült formülü Créme de La Mer. Cildi derinlemesine nemlendirirken zamana karşı çalışan bu ürünün yanında Jennifer, verdiği bir röportajda Dr.Hauschka’nın Rose Day Cream’in de yeni favorilerinden olduğunu belirtti.

Glikolik Asit

Kimyasal bir eksfoliasyona yaparak cildi yenileyen, ölü hücrelerden arındıran ve nefes aldıran glikolik asit, Jennifer Lopez’in de sağlıkla ışıldayan bir cilt görünümü için favorisi. Cildi arındırırken yeni hücre oluşumunu da destekleyen bu içerik, özellikle yorgun ve olgun ciltler için birebir.

Düzen ve Denge

Kullandığı bakım ürünleri kadar yaşam kalitesine de dikkat eden Jennifer Lopez için dengeli ve huzurlu bir yaşam her şeyden önce geliyor. Öğünlerinde bol bol yeşil sebzelere yer veren ikonik güzel, her gün sekiz bardak suyunu da içmeyi ihmal etmiyor. Minimum sekiz saat uyku ve disiplinli spor rutininin yanında sabah ve akşam 20’şer dakikayı meditasyona ayıran Lopez için stressiz bir zihin, genç ve zinde bir görünümün kilit noktası.