Kirpik Şeklinize Göre Maskara Fırçası Nasıl Olmalı?

Kirpiklerinizin bakışlarınızı önemli ölçüde etkilediğini unutmayın. Göz makyajının en önemli kısmını oluşturan kusursuz kirpikler için doğru maskarayı kullanmak çok önemli. Peki en uygun maskara fırçası hangisi ?

Kısa Kirpikler

Kirpikleriniz kısa ise sizin düz uçlu, ince maskara fırçalarını kullanmanızda fayda var. Bu maskara fırçalarının yapıları daha kolay kontrol sağlar ve kirpiklerinizin tamamına çok daha rahat bir şekilde ulaşır. Kısa kirpikleriniz düz bir yapıya da sahip olduğundan onları kıvırmak adına, kıvrımlı maskara modellerinden de tercih etmelisiniz.

Düz Kirpikler

Kirpikleriniz diken gibi düz duruyorsa biraz kıvrım pek de fena fikir sayılmaz. Kirpiklerinizin daha kıvrımlı olması için yay biçiminde olan kıvrık maskaraları tercih edebilirsiniz. Böylece kirpikleriniz daha kıvrık ve buğulu görünür.

Uzun Kirpikler

Uzun kirpiklere sahipseniz her türlü maskarayı rahatlıkla kullanabilirsiniz ama kıl fırçalı maskaralar kullanmayın. Mümkünse orta kalınlıkta plastik uçlu maskaraları kullanabilirsiniz.

Seyrek Kirpikler

Eğer kirpikleriniz seyrek ise sizin ihtiyacınız olan çok daha dolgun bir görünümdür.Dolayısıyla tercih edeceğiniz maskara fırçalarının dolgun kıllı ve kalın uçlu maskara modellerinden olmasında fayda var. Maskara fırçanız ne kadar kalın olursa, kirpiklerinizde ki hacimde bir o kadar fazla olur. Makyajınızı tamamlamak için en kalın maskara fırçalarını kullanabilirsiniz.

Düşük Kirpikler

Düşük kirpikleriniz varsa gözleriniz ve bakışlarınız da düşük ve yorgun görünür. Bu nedenle kirpiklerinizi kaldırmak için yapmanız gereken farklı uzunlukları bir arada bulunduran içinde büyüklü küçüklü, farklı uzunluklarda kılları olan kıvrımlı maskaraları kullanmak. Böylece daha canlı ve çarpıcı bakışlara sahip olacaksınız.