Kuru ve Çatlamış Dudaklar için Yoğun Bakım Rehberi

Kış aylarında en çok bakıma ihtiyaç duyan bölgelerden biri de dudaklarınız. Soğuk havayla birlikte ğst tabakası kuruyan dudaklar pul pul olmuş, çatlamış ve bakımsız bir görünüm oluşturuyor. Canlı, pürüzsüz ve dolgun görünümlü dudaklar için, onları tüm problemlerinden kurtarıp şımartacak ve yenileyecek bakım adımlarını derledik.

Arındırıcı Eksfoliasyon

Kuruyan dudaklarınızı ilk adımda yoğun nemlendiriciye boğacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Uygulayacağınız ilk adım dudakları ölü deriden kurtarmak! Bunun için parçacıklı bir dudak eksfoliasyonu kullanabilirsiniz. Bu ürünler şeker dokusuyla dudakları kuru tabakadan arındırırken içeriğindeki yağlarla bakım yapıyor ve geriye pürüzsüz bir sonuç bırakıyor.

Yoğun Balm

İkinci adımda dudaklarınızı hayata geri döndürmek için sade bir dudak balmını tercih etmeyin. Bunun yerine ultra güçlü ve dudağa içten dışa bakım yapan ağır silahlardan faydalanın. Dudak ve dudak çizgisi dışına taşıracağınız bu bakımla dudaklarınız susuzluğunu giderecek ve yumuşaklığını uzun süre koruyacak.

Maske Yardımı

Dudaklarınızı arındırdınız ve nemlendirdiniz, sırada ekstra bakım seansı var! Kolajen destekli nemlendirici maskelerle dudaklarınızı şımartın. Yorulan dudak dokusunu yeniden canlandırın ve ekstra kolajenle hem güçlendirin hem de dolgunlaştırın.

Bonus: Gece Bakımı

Gece bakım maskeleri hem ultra pratik hem de oldukça etkili. Kış rehavetinden kurtardığınız dudaklarınızın mutlu ruh halini uzun süre korumak için bu üç adımı uygulamanın yanında gece bakım maskelerinden de faydalanabilirsiniz. Yatmadan önce uygulayacağınız bu ürünler tüm gece dudakları nemlendirmek için canla başla çalışıyor ve güne pürüzsüz, yumuşak ve bakımlı dudaklarla uyanmanızı sağlıyor.