Londra Moda Haftası’nın Favori 5 Saç ve Makyajı

Dekoratif saç kıvrımlarından folyo bakışlara 2019-20 Sonbahar/Kış Londra Moda Haftası’nın öne çıkan 5 saç ve makyajını keşfedin.

Burberry’nin Art Nouveau Kıvrımları

Burberry belki de Londra Moda Haftası’nın en çok konuşulan güzellik anlarından birine imza attı. Yağmurun rutin kabul edildiği, ıslak saçların ise olmazsa olmazlardan olduğu markanın merkez üssü Londra’nın güzellik standartlarını yeniden yorumlayan saç artisti Guido Palau, ıslak saçları Art Nouveau’dan ilham alarak şekillendirmiş ve modellerin saçlarını birer aksesuara dönüştürmüş.

Erdem’den Keskin Kaligrafi

Eyeliner’ını eşitleyip düzeltmeye çalıştıkça kalınlaştıranlar buraya! Erdem’in göz kapaklarını kaplayan ultra siyah eyeliner’ı oldukça çarpıcı. Bakışlara kaligrafi etkisi veren bu karakterli göz makyajının en önemli yanı ise gözleri şekillendiren keskin ve temiz bitişi.

Simone Rocha‘nın Boncuk Detayları

Son zamanların favori güzellik trendlerinden saç aksesuarları, Londra Moda Haftası kapsamında gerçekleşen Simon Rocha defilesinde daha şık ve zengin bir görünüme bürünüyor. El işçiliğiyle birleşen, boncuklarla süslü ve kendin yap ilhamlı tasarımlar, taçlardan bar tokalara tüm aksesuar formlarıyla bütünleşerek güzelliğinize yeni bir detay katıyor.

Halpern‘den Yüksek Doz Altın

Londra’da da anladık ki önümüzdeki sezon ışıltılı makyajlar boyut atlayacak. Kristaller ve simlerden sonra Halpern de ışıltılı makyaja kendi yorumunu katmış, hem de oldukça iddialı bir şekilde. Halpern güzelliğine iddia katan doku modellerin göz makyajındaki altın folyodan geliyor. Varak ve pigmentlerle oluşturulan bu katmanlı görünüm, 70’lerin parlak disko makyajını yeniden yorumluyor.

Mary Katrantzou’nun Fırtına Romantizmi

Londra’nın ıslak ikliminin bu sezon podyumda büyük bir ilham kaynağına dönüştüğünü söylersek yanılmış olmayız. Mary Katrantzou’nun fırtınaya yakalanmış romantik görünümü de favori saç ve makyajlarımız arasında yer alanlardan. Dağınık ve parlak tutamları sabitleyen aksesuar ise defile güzelliğinin başrol oyuncusu minimal tel toka.