Lüks vs. Uygun Fiyatlı: Her Cilde Göre En İyi 5 Hafif Fondöten

Hafif fondötenler yokmuş gibi bir makyaj yapmak istediğiniz günlerde günün kurtarıcısı. Ancak fondöten formülünüzü hafif dokulardan tercih etseniz de makyaj çantanıza girmeyi hak eden ürünü belirlemek için farklı etkenler de var: Fondötenin cilt yapınızla uyumu, bitişi ve tabi ki fiyatı! Her ihtiyaca ve her bütçeye göre en iyi hafif fondötenleri ve muadillerini derledik.

Kadife Doku

Lüks: Yves Saint Laurent Le Teint Encre De Peau Foundation
Mürekkep kadar kalıcı ve hava kadar hafif bu fondöten, cilde rahatsızlık vermeden uzun süre makyajını taşımak isteyenler için birebir.

Uygun Fiyatlı: NYX Total Control Drop Foundation
Nyx’in ultra hafif formüllü bu ürünle kapatıcılığı kendiniz ayarlayın. Cilde kadife doku veren ürün pürüzsüz bir sonuç için yeni favoriniz.

Dinlenmiş ve Aydınlık

Lüks: Benefit Hello Flawless Oxygen Wow Foundation

Nem destekli formülüyle cildin yorgunluğunu alan ve daha ışıltılı, sağlıklı bir görünüm veren bu fondöten ayrıca SPF 45 koruma sağlıyor.

Uygun Fiyatlı: Rimmel Wake Me Up Foundation

C Vitamini ve incilerle dormülize edilmiş bu fondöten cilde anında dinlenmiş, eşit ve aydınlık bir etki bırakıyor.

Saten Parıltı

Lüks: NARS All Day Luminous Weightless Foundation

Cilt kusurlarını tamamen örtüp doğal ve eşit bir görünüm sağlayan bu yağsız fondöten kapatıcılığını ağır bir formülden değil pigment yoğunluğundan alıyor.

Uygun Fiyatlı: Elf Flawless Finish Foundation

Mat ama asla donuk değil: Doğal cilt matlığı veren bu fondöten de yağsız bir formüle ve tatmin edici bir kapatıcılığa sahip.

Tam Işıltı

Lüks: Giorgio Armani Luminous Silk Foundation

Ultra ışıltılı ve sağlıklı bir sonuç için Armani’nin bu fondöteni kült ürünlerden. Bu favori fondöten az miktarla iyi kapatıcılık ve ayna görünümlü bir cilt veriyor.

Uygun Fiyatlı: L’Oreal Lumi Magique Foundation

Drugstore’un ışıltılı fondötenleri arasında öne çıkan bir isim varsa o da Lumi Magique. İnce yapılı ürün cildi doğal bir şekilde örterken sağlıkla ve nemle parlayan bir cilt sağlıyor.

BB Konforu

Lüks: Bobbi Brown BB Cream SPF35

Parmaklarınızla hızlıca uygulayacağınız BB kremler hafif makyajın favorilerinden. Bobbi Brown’un bu kremi cilde hafif örtücü, nemli ve sağlıklı bir doku verirken SPF35 ile cildi koruyor.

Uygun Fiyatlı: Maybelline New York Dream Fresh BB Cream SPF30

İçerisindeki nar özleriyle cildi canlandıran ve renk eşitsizliğini örten Maybelline’in bu taze BB kreminin de içeriiğnde SPF 30 koruma faktörü var.