Rodarte’nin Floral ve İddialı Defile Güzelliği

Rodarte’nin güzellik portreleri her daim etkileyici ve çarpıcı. Bir önceki defilesinde gerçek çiçeklerle saç tasarımları yapan ve saçlara bahar havasını getiren marka, son şovunda da sınır tanımayan çiçek taçlarına yeni bir müttefik bulmuş: Monokrom simler.

Kelebekler, egzotik çiçekler ve saç aksesuarlarıyla süslenen saçlar neredeyse Rodarte’nin imzası haline geldi. 2019 Sonbahar/Kış şovunda da çiçeklerin renkli dünyasına kendini kaptıran Rodarte’nin saç artisti Odile Gilbert modellerin saçlarını buklelerle hacimlendirmiş ve spreyle doku kazandırmış. Aynı anda hem 70’lerden fırlamış kadar disko hem de bir dönem filminden fırlamış kadar romantik olan bu saç görünümünü tamamlayan en cesur güzellik detayı ise monokrom simlerden oluşan mücevher tonlardaki dudak ve göz makyajları.

Rodarte’nin yaratıcıları Kate ve Laura, makyajın kadınlara güç verdiğini düşünüyor. Nitekim bu defilenin makyajı da bunu kanıtlar nitelikte. Önceki şovlarında pop renklerle yapılan makyajlar bu kez simlerle sınıf atlamış. Makyaj artisti James Kaliardos tüm makyajı NARS ürünleriyle yaptıktan sonra kozmetik simleri uygulamış. Artistin simlerle başa çıkmak için ise meraklılarına küçük bir ipucu var: Dağılan simleri kolayca toparlamak ve cildi temizlemek için ihtiyacınız olan tek şey bir selobant. Düşsel saç görünümlerini karakterli bir makyajla tamamlayan ve maksimalist bir güzellik portresi çizen Rodarte, ilham panolarımızın baş köşesinde yerini alıyor.