Salvatore Ferragamo’nun Yılbaşı Koleksiyonu

1938 yılında Judy Garland için özel olarak tasarlanan ikonik Rainbow babetler, yılbaşı sezonu için küllerinden doğuyor. Rainbow Holiday adı verilen koleksiyonun kreatif direktörüğünü Paul Andrew üstlenirken; ortaya çıkan tasarımlar “Patchwork of Characters”ı hatırlatmaya devam ediyor.

Baskılı deri ve technicolor gökkuşağı şeritleri, modaevinin bir başka ikonik parçası olan, Salvatore ve Wanda’nın en büyük kızları Fiamma Ferragamo tarafından tasarlanan Vara kurdele ile tamamlanıyor.

İkonik Vara kurdeleyle süslenmiş Vara Rainbow çanta, hem form hem de fonksiyonel yapısıyla, adını aldığı simgenin, adeta bir kutlaması niteliğinde. Rainbow Holiday koleksiyonun dikkat çeken parçası grogren kurdeleli bot, mevsime uygun tavrıyla tercih edilen tasarımlar arasında.

1990’ların başından itibaren kullanılan markanın arşiv baskısı, Rainbow Holiday koleksiyonuna özel, ipek deseninde hayat buluyor.

Erkek aksesuarlarıysa, gökkuşağının tam aksine, siyah ve beyaz olarak, pozitif ve negatif imgeleri çağrıştırıyor. Sokak giyimi ve kültüründen esinlenen parçalar, kentsel ilham ve ultra çağdaş tasarımda hayat buluyor.