Tiffany & Co. Genç Sanatçılar için Kolları Sıvadı

Tiffany & Co., genç sanatçılar için kolları sıvadı. Amerikalı mücevher markası, gelişmekte olan yedi sanatçıya yatırım yaptı ve böylelikle mali kırılma yarattı. Outset Contemporary Art Fonu ile devam eden ortaklığının bir parçası olan Studiomakers Prize’in her alıcısı, bir yıl boyunca ücretsiz kiralık bir stüdyo alanına ve çalışmalarını üç haftalık bir serginin bir parçası olarak, Tiffany & Co Covent Garden butiğinde sergileme fırsatına sahip olacak.

Sanat okulu mezunları – James Fuller, Mark Corfield-Moore, Miriam Naeh, Neung Wi Kim, Roy Efrat, Sofia Mitsola ve Yasmine Robinson – baskıdan tekstile heykelden takı tasarımına kadar çeşitli alanlarda yetkinliğe sahip. Kazanan parçalar, yeni “konsept mağazada” bulunan kişiselleştirme istasyonlar, video ekranları ve parfüm satan vending machine’ler arasında kendine bir yer bulacak. Mağaza tasarımı ve kreatif görsel bölümünden sorumlu başkan yardımcısı Richard Moore, “Kendini ifade etmeye odaklanan benzersiz bir interaktif ve yenilikçi tasarıma sahip olan bu yeni mağaza, Londra’nın en iyi mezunlarının sanat eserlerini sergilemek için mükemmel bir yer’’ diyor.

Ödülün verildiği ikinci yıl olmasına rağmen, sanat uzun zamandır, marka anlatısının bir parçası. Outset Contemporary Art Fonu’nun kurucu ortağı ve başkanı Candida Gertler OBE, “Tiffany & Co., sanat ve tasarım alanında uzun süredir devam eden mükemmeliyet geleneği ile dikkat çekiyor. Sanatçıların erken aşamadaki kariyerlerinde, yeni mağazada yer alması, mükemmelliğe ulaşmaya ve dünya sahnesine uygun bir sergi yaratmaya zorlanacağı anlamına geliyor”