Valentino’nun Kristal Işıltılı Güzelliği

Simler size ekstravagan geliyorsa bir kez daha düşünün. Çünkü Paris Moda Haftası kapsamında şovunu sergileyen Valentino, ışıltı oyununu büyük oynuyor. Pierpaolo Piccioli’nin dekoratif işlemelere olan korkusuz bakış açısı, makyajın annesi ve ışiltılı güzellik portreleriyle ün salan Pat McGrath’ın vizyonuyla birleşince ortaya bu sanat eseri tadında swarowski işlemeli görünümler çıkmış.

 

Modellerin bir kısmının görünümü sade bir cilt, hafifçe renklendirilmiş yanaklar ve balmla nemlendirilmiş dudaklardan oluşurken bazı modellere ise yüksek doz ışıltı uygulanmış. Simli bir baz üzerine elle yerleştirilen kristal taşlar, grafik hatlar ve karakteristik renkler bu makyajın odak noktası. ‘Pierpaolo renklerle kıyafetlerin birbirini desteklemesini istedi. Kullanılan tonlar pastel ama oldukça zengin. Elde ettiğimiz sonuçsa eksantrik ve modern bir hava taşıyor.’ diye anlatıyor Pat bu görünümü.

Ancak kristal ışıltısı bakışlarda bitmiyor. Bu zengin tonlarla şekillenen göz makyajının yanında yüksek saturasyonlu yine kristallerle işlenmiş fuşya ve kırmızı dudaklar da Valentino’nun güzellik radarında. 2019 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda Valentino, makyajda renklerden ve parıltıdan çekinmiyor. PatMcGrath’in da cesur Valentino kadınlarına bir öğüdü var ‘Ekstravagan olmaktan asla korkmayın!’.