Yüz Şeklinize Göre Doğru Saç Ayrımınızı Bulun

Her yüz şekline uygun saç kesimi farklı olduğu gibi doğru saç ayrımı da yüzünüzün açılarına ve orantısına göre değişiyor. Doğru proporsiyonu sağlayacak ve görünümünüzü dengeleyecek en uygun saç ayrımını bir araya getirdiğimiz görünümler arasından keşfedin.

Uzun Yüzler

Uzun yüzler genelde geniş bir alına da sahiptir. Yüzünüzü dengelemek için perçemlerden faydalanabilirsiniz. Eğer perçem kestirmek istemiyorsanız katlı tutamlar ve ortadan bir ayrım da iş görecektir. Ortadan ayrım uzunluğu bölerek yüzünüze daha yuvarlak bir illüzyon katar.

Kare Yüzler


Kare yüz şekline sahipseniz, yüzünüzün keskin çerçevesini yumuşak bir yandan ayrım ile tamamlayın. Ortaya yakın ve katlı kesimli-hatta isterseniz uzunca perçemli-, dağınık bir ayrım tercih ederek yüz yapınızın açılarını dengeleyin. Alnınızı ölçülü bir dozda gösterin. Ayrımın çok derinden olmamasına dikkat edin, bu görünümünüze daha sert bir hava verecektir.

Yuvarlak Yüzler


Yuvarlak yüze sahipseniz size uygun olan iki ayrım var. Ortadan ayrımla yüzünüze simetri katarak yüz yapınızı daha ince gösterebilir ya da derin bir ayrımla yüz şeklinize açı katarak yuvarlaklığı hafifletebilir ve kemik yapınızı ortaya çıkarabilirsiniz.

Kalp Yüzler


Genelde sivri bir çene yapısına sahip olan kalp şekilli yüzlere, çenenin keskinliğini bölerek daha dengeli bit görünüm veren ultra derin saç ayrımları yardıma koşuyor. Elmacık kemikleri ve çenenin keskin açılarını yumuşatan ve hafifçe yüze düşen tutamlar, kalp yüze sahipseniz favoriniz olacak.

Elmas Yüzler


Elmas bir yüze sahipseniz lob saçların size çok yakışacağını öncelikle belirtelim. Güçlü elmacık kemiklerine sahip bu yüz şekli için herhangi dramatik bir görünüm yüz hatlarını domine edeceğinden, klasik bir yandan ayrımla kemik yapınızı öne çıkarın. Saçlarınızı ayırdıktan sonra diplere hacim vererek daha etkileyici bir görünüm elde edin.

Oval Yüzler

Oval bir yüze sahipseniz tebrikler, saç kesiminde olduğu gibi saç ayrımı konusunda da oldukça şanslısınız! İster ortadan ister derinlemesine bir ayrım, her saç modeli yüz yapınıza uygun. Oyuncu ve korkusuz olsun, saç modelinizi değiştirerek en sevdiğiniz görünümü bulun.