Bella Hadid’in Güzellik 3’lüsü

Bella Hadid’in saçları kışa hazır. Çikolata tutamlarını Victoria’s Secret şovu öncesi yoğun bir kestaneye çeviren Bella, lob kesimin yörüngesinden çıkarak daha uzun ve katlı bir kesimi tercih etmişti. Bu saç modelini arada perçemlerle yenileyen süpermodel, katlı kesimin havalı dünyasına tam anlamıyla kendini kaptırmış.

Yeni saç modelini volümlü bir fönle kullanmayı seven Bella’nın bu tercihi saçlarında retro bir hava yaratmış. Nostaljik görünümünü sezonun favorilerinden salaş boğazlı kazak ve halka küpelerle tamamlayan başarılı yıldız, sıcak ve konforlu bir kış güzelliğiyle karşımızda. Mat ve toprak tonlu makyajıyla da 90’lara göz kırpan genç model sezonun trendlerini yakından takip edenlerden. Derin tonlu katlı saçlar, minimal halka küpeler ve eforsuz kazağıyla kışın retro güzellik üçlüsünü bizimle paylaşan Bella Hadid soğuk ikliminin derecesini yükseltiyor.

Soğuk suyla durulayın.

Saç yapısındaki pulların açık olması havadaki nemin saç tellerine nüfuz ederek kabarmasına ve şekillerinin bozulmasına sebep olur. Saçınızın son durulama suyunu soğuk tercih ederek pulların kapanmasını ve saçın çevresinde bir kalkan oluşmasını sağlayın.

Isıya karşı koruyucu ürünler kullanın.

Fön ve şekillendirme esnasında saçlarınızın zarar görüp dokusunun bozulmaması için ısıya karşı bir ürün kullanmak oldukça önemli. Nem dengesini koruyan yumuşak saçlar her zaman fönü daha iyi tutar.

Su bazlı veya alkol içerikli formüllerden sakının.

Formülünde alkol bulunan ürünler saçları kurutarak yıpratır ve kolayca elektriklenmelerine sebep olurken su bazlı ürünler ise saçlarınızı doğal formuna geri döndürür. Saç bakımınızda hafif yapılı serumları tercih ederek fönünüzün ömrünü uzatın.

Kuru şampuandan yardım alın.

Sıcak mevsimde ter fönlü saçların en büyük düşmanı. Kuru şampuanların emici özelliğinden faydalanarak terin saçtan kolayca arınmasına yardımcı olabilir ve fönünüzü koruyabilirsiniz.

Doğru tarağı bulun.

Hem fön çekilirken hem de sonrasında saçlarınızı düzeltirken kullanacağınız tarak ya da fırçanın kalıcılığa etkisi büyük. Doğal kıllı fırçalar kullanarak saçınızın yapısını koruyun ve kabaran, söz dinlemeyen saçlara veda edin.