Emily Ratajkowski’nin Hafif ve Ferah Makyajı için 3 İpucu

Emiliy Ratajkowski en az uygulamayla en etkileyici görünümü elde etmekte bir usta! Taze ve ışıltılı makyajların vazgeçilmez yüzü olan Emrata’nın bu görünümü de bizi şaşırtmadı. Sezonun en hit renklerinden birini odak noktasını koyduğu sade ve elegant makyajıyla ilham veren Emily’nin güzelliği için 3 makyaj ipucunu keşfedin.

Işıltılı Sabitleme

Emily’nin cildi içten gelen bir ışıltıyla parlıyor. Hafif makyajlarda nemli bitişli bir fondöten olmazsa olmazlardan. Ancak gün içinde kaybolmaya ve dağılmaya meyilli bu fondötenleri sabitlemek ürünün parlaklığını alabilir. Siz de cilt makyajınızı Emily gibi parlak bitişli bir pudrayla sabitleyerek hem makyajınızı tüm gün koruyun hem de ışıldayan cildinizden vazgeçmeyin.

Gölge Eyeliner

Emily bakışlarını belli etmek için eyeliner’dan faydalanmış ancak bir farkla: Güzel modelin eyeliner’ı klasik ve keskin bir görünümden çok uzakta. Dağıttığı bir göz kalemiyle eyeliner’ın bakışlara verdiği etkiyi hafif malyajıyla kontrast oluşturmayacak şekilde elde eden Emily’nin bu görünümü için siz de kajal bir kalem ya da koyu renkli bir fardan faydalanabilirsiniz.

Monokrom Renkler

Coral ve şeftali alt tonlu renkler Emily’nin makyajına ferahlık katan en önemli detaylardan. Ancak bu makyajın sadeliğini ve bütünlüğünü sağlayan nokta ise Emrata’nın dudak ve yanak makyajında monokrom renkleri tercih etmesi. Siz de Emily gibi makyajınızda tek rengin yalınlığından faydalanın. Hem aynı tonu tutturmak hem de daha doğal bir makyaj elde etmek için yanak ve dudaklarda kullanılabilen ikili krem formüllere şana verin.