Kızarık ve Hassas Ciltler için En İyi 5 Kurtarıcı Bakım Maskesi

Soğuyan iklime karşı koyamayan cildiniz hassaslaşabilir, kuruyabilir ve cildinizde doku eşitsizlikleriyle birlikte kızarıklıklar meydana gelebilir. Cildinizi nemlendirmeye ekstra özen göstermeniz gereken bu durumda kurtarıcı maskelerden yardım almakta fayda var. Cildi anında rahatlatan ve yatıştıran maskeler sadece birkaç dakika içinde problemlerinize ilaç gibi gelecek. Ekstra bakım isteyen cildinizi şımartacak en etkili 8 kurtarıcı bakım maskesini araştırdık.

Dr. Andrew Weil for Origins – Mega-Mushroom Skin Relief Mask

Reishi mantarı, çay dikeni, zencefil, zerdeçal ve Hint fesleğeni ile kızarık ciltleri yatıştıran ve ferah bir nefes aldıran bu maske içeriğindeki deniz yosunu ile cildi nemlendiriyor ve turunç özleriyle de duyuları tazeliyor.

Ole Henriksen – Berry Nurturing Gel Mask

Jel formüllerin tüm nemlendirici ve ferahlatıcı etkisi bu maskede mevcut. Hassas cilde derinlemesine bakım yapan ürün böğürtlen, yaban mersini ve aloe ile cildi nemlendiriyor, yumuşatıyor ve sağlıklı ışıltısını geri kazandırıyor.

First Aid Beauty – Ultra Repair Instant Oatmeal Mask

Kuruluktan dokusu bozulmuş ve irite olmuş ciltler için kusursuz olan bu ürün gücünü yulaf özlerinden alıyor. Sadece 10 dakika içinde sert dokulu ve gergin hisli cildinizi daha taze, yumuşak ve nemli bir görünümle yenileyin.

Kiehl’s – Calendula & Aloe Soothing Hydration Masque

Elle seçilmiş kadife çiçeği özleri ve aloe içeren bu hafif yapılı jel maske kuru ve problemli ciltleri derinlemesine nemlendiriyor. Cilde anında nüfuz eden ürün, sağlıkla parlayan canlı bir cilt görünümü için birebir.

Fresh – Rose Face Mask

Gerçek gül yaprakları, gül suyu ve akıllı alglerle formüle edilen bu maske cilde serin bir etki verirken derinlemesine nemlendiriyor. Fresh’in bu ünlü maskesinin, içeriğindeki yeşil çayla da cilde antioksidan etkili bir bakım yaptığını da belirtelim.