Yaz Biterken: Sonbaharda Cilt Bakımı için 5 İpucu

Sıcak iklimin zorlu şartları cildinize pek de iyi gelmedi değil mi? Güneş ışınları, plajda maruz kalınan tuzlu su, toz ve kum, sıcak havalarla kaçınılmaz olan ter ve yağlanmayla cildiniz meşakatli bir yolculuk geçirdi. Sonbahara yavaş yavaş geçiş yaparken yardım sinyalleri veren cildinizle özel olarak ilgilenmenin tam zamanı. Yaz koşturmacasından yorulan cildinizi toparlamak ve yeni sezonun şartlarına karşı gardınızı almak için 5 cilt bakım ipucunu keşfedin.

Peeling ile Cildinizi Tazeleyin

Yaz mevsiminde güneşten lekelenen ve dokusu bozulan ciltler için evde uygulayacağınız bir peeling rutini şart. Cildi nazikçe yenileyen, renk eşitsizliklerini gideren ve cilt dokusunu yenileyen bir kimyasal peeling’i bakım rutininizin üst sıralarına koymanın tam zamanı!

Cildinize Detoks Uygulayın

Yoğun güneş ışınları, plajda maruz kalınan tuzlu su, kum ve çevresel etkenlerle yorulan, kirlenen, ağırlaşan cildinizi şımartmak istemez misiniz? Detoks özellikli ürünlerle cildinize temiz bir sayfa açın ve yazın yorgunluğunu sıfırlamasına izin verin.

Daha Güçlü Nemlendiricilere Yönelin

Nem, nem, nem! Soğuyan havalarda cilt bakımının kilit kelimesi bu. Yaza özel olarak daha hafif formüllerle değiştirdiğiniz nemlendiricinizi artık daha yoğun ürünlerle yenilemelisiniz. Soğuğun cilde vereceği kurutucu etkiye karşı cildin susuzluğunu anında gideren güçlü formüllerle gardınızı alın.

Gözeneklere Karşı Önlem Alın

Gözenekler sıcakla birlikte büyümeye ve çevresel faktörlerden etkilenip doluğ belirginleşmeye oldukça meyilli. Güneş yavaş yavaş yüzünü saklarken siz de gözeneklerinizi yok etmeye odaklanın. Gözenek temizleyici ve sıkılaştırıcı bir serum bunun için en etkili yöntemlerden.

Bakım Maskeleriyle Elinizi Güçlendirin

Yeni sezonda anahtar kelimenin nem olduğunu söylemişmiydik? Yorulan, matlaşan ve S.O.S. çağrısı veren cildinizi içten dışa tazeleyen, enerji veren ve en önemlisi derinlemesine nemlendiren bir maskeyle yaklaşan mevsime karşı elinizi güçlendirin.