Yaz Bitmeden Denemeniz Gereken 5 Hafif Makyaj

Sıcak yaz günlerinde cildinde ağır b,r tabaka istemeyenlerdenseniz sizi buraya alalım! Hafif makyajın hızla yükselişe geçtiği bu sezon minimal ve etkileyici 5 makyajı sizin için bir araya getirdik. Hafif makyajı ne kadar farklılaştırabilirim diye düşünüyorsanız Jennifer Lopez’in bronz ışıltısından Emily Ratajkowski’nin karamel renklerine yaz bitmeden denemeniz gereken 5 görünümü güzellik ipuçlarıyla birlikte keşfedin.

Joker Bronzluk

Bronzluk görünümünüze sağlıklı bir sıcaklık katarken yüzünüzü şekillendirir ve bakışlarınızı ön plana çıkarır. Peki bu etkileyici görümün için siz de Jennifer Lopez gibi Capri’ye gitmek zorunda mısınız? Tabi ki hayır. Makyaj rutininize dahil edeceğiniz ışıltılı bir bronzer’la JLo’nun seksapel dozu yüksek güzelliğini yakalayın. Dudak parlatıcısı ve kirpik diplerine uygulayacağınız bronz kahve bir kalemle de güneşten bir öpücük alan sıcak ve çekici makyajınızı tamamlayın.

Flörtöz Pembe

Dudak lekeleri kozmetik dünyasının yeni it parçalarından. Mat bitişli ve kalıcı olan bu ürünler hem gün içinde makyaj tazelemenize gerek bırakmıyor hem de dudaklarda ağırlık yapmayarak konforlu bir kullanım sunuyor. Amanda Syfried’ın makyajında kullandığı gibi siz de pembenin flörtöz havasından esinlenen mat ve doğal bitişli bir dudak lekesi kullanarak hafif ve kalıcı bir makyaj elde edebilirsiniz. Dudaklarınıza uyguladıktan sonra parmağınızla dağıtacağınız ürün size umursamaz ve etkileyici bir sonuç verecek. Parmak uçlarınızda kalan canlı pembeyi yanaklarınıza dağıtarak mat ve dayanıklı bir allık da elde edebilirsiniz.

Odak Kirpiklerde

Cilt makyajınızı ne kadar hafif tutarsanı tutun, yoğun, siyah ve flörtöz kirpiklerin kurtaramayacağı hiçbir görünüm yok. Lily Collins’in makyajında da odak noktasına kirpikler oturuyor. Siz de duru bıraktığınız cildinizi yoğun kirpikler ve hafifçe renklendirdiğiniz dudaklarınızla tamamlayın. Makyajınızı gündüzden geceye mi taşımak istiyorsunuz? O zaman yanınızda imza bir kırmızı ruj bulundurmanız yeterli!

Ferah Şeftali

Güneşin kendini en çok hissettirdiği şu günlerde sıcak havayı ferahlatacak renk belli oldu: Şeftali! Lily Aldridge’in ton-sür-ton görünümü bize şeftalinin en taze havasını yansıtıyor. Bu makyajda cildin nemli olması çok önemli. Nemlendiricinizi uyguladıktan sonra ince yapılı bir kapatıcıyla yüzünüzdeki kusurlara nokta atışıyla kapatın. Şeftali rengi allığınızı uygularken elinizi korkak alıştırmayın ve dudaklarınıza aynı renk paletinden saten bitişli bir ruj uygulayın.

Seksi Karamel

Yaz makyajında nude renk paletiniz karamelin sıcak ve çekici havasıyla yenileniyor. Emily Ratajkowski’de bu seksapel dozu yüksek rengin çekim gücüne kapılanlardan. Nemli bitişli bir cilt ve sıcak tonlu bir allıkla renklendirdiğiniz yanaklarınızı kaşlarınızı düzgünce tarayarak tamamlayın. Dudaklarınıza konduracağınız ıslak karamel tonlu bir parlatıcıyla iştah açıcı bir makyaja sahip olun.