Yaz Bitti, Cildinizi Arındırma Vakti!

Ölü derilerden kurtulmak ve ölü derileri temizlemek cilt bakımı rutininde olmazsa olmazdır. Özellikle yaz aylarında bol güneş, kum, yeme içme yoğunluğu nedeniyle yorulmuş cilt için kesinlikle atlanılmaması gereken bir bakım rutinidir. Ölü derileri temizlemek, gerek doğal cilt maskesi yardımıyla gerek kozmetik ürünlerin yardımıyla gayet kolay şekilde yapılabilir.

Ölü derilerden kurtulmak

Cildiniz tüm yaz boyunca istemeden de olsa yıpratmış olabilirsiniz. Bu yüzden kış zamanı bunun bilincinde olarak beslenip, cildinize cilt bakımı yapmalısınız. Ölü derileri temizlemek ve ölü derilerden kurtulmak için öncelikle bedeninizi hijyen tutmak adına güzelce yıkayın. Bedeninize ipek kese yapmayı hiçbir zaman ihmal etmeyin. Cildinizi yormadan, yıpratmadan keseleyebilir ve bakım yapabilirsiniz.

Cilt bakımı ürünleri olarak kullanacağınız doğal yöntemler tüm kış boyunca, yaz aylarında kaybedilen özen ve bakımı cildinize sağlar.

Şeker ve zeytin yağı maskesi

Cilt bakımı ürünleri dendiğinde aklınıza ilk olarak kozmetik ürünler geliyor olabilir. Doğal ürünler içinde neredeyse bulamayacağınız hiçbir ürün yoktur. Zeytinyağı şeker karışımı temizleme ürünü de sizi çok mutlu edebilecek bir maskedir. Bir kaşık beyaz şeker içine biraz zeytinyağı ekleyerel cildinize peeling yapın. Bunu haftada en az bir kere mümkünse iki kere uygulayın.

Mercimek maskesi

Mercimek deyince aklınıza yalnızca çorba gelmesin. Yaz aylarında yorulmuş cildiniz için harika bir maske de mercimek maskesidir. Kırmızı mercimeği iki kaşık olarak alın ve toz haline çevirin. Toz haline çevrilmiş mercimeğin üzerine bir miktar süt ekleyerek karışım uygulayın. Bu karışımı bedeninize uygulayın ve ölü derileri arındırın. Sonrasında güzel bir duş almak kendinizi harika hissettirecektir.

Nemlendiriyi unutmayın

Her cilt bakımı uygulamasında olduğu gibi ölü deri arındırmak adına yaptığınız uygulamalarda da nemlendirici kullanmak çok önemlidir. Bu gerek yüzünüz gerek bedeniniz için çok önemlidir. En doğal nemlendiricinin su olduğunu da aklınızdan çıkartmayın ve gününüzü en az bir buçuk litre su içerek tamamlayın. Suyun nemlendirici gücü hiçbir kremin olmadığı kadar güçlü bir nemlendirici özelliğine sahiptir.