Zerdeçal maskesi nasıl yapılır?

Doğal bir anti-bakteriyel olan zerdeçalı hem sivilceler için hem de cildinizi parlak ve sağlıklı tutmak için kullanabilirsiniz. Zerdeçal maskesi akneli cilt tedavisinde en çok kullanılan doğal yöntemlerden bir tanesidir. Zerdeçal maskesinin nasıl yapıldığını henüz bilmiyorsanız aşağıda vermiş olduğumuz zerdeçal maskesi tarifine göz atabilirsiniz.

Zerdeçal maskesi içerisinde yer alan C vitamini sayesinde cildin kolajen üretimini destekler. Aynı zamanda zerdeçal maskesi cilt elastikiyetinin artmasına yardımcı olmaktadır. Zerdeçal maskesi cildin arınmasını sağlayarak cilt tonunun açılmasına da yardımcı olur. Zerdeçalın içerisinde yer alan zengin potasyum cildin hızlı bir şekilde nemlenmesine de yardımcı olmaktadır. Zerdeçal maskesi hazırlamak istiyorsanız size vereceğimiz zerdeçal maskesi tarifine göz atabilirsiniz.

Zerdeçal maskesi nasıl yapılır?

Zerdeçal maskesinin içeriğini cilt tipinize göre çeşitlendirebilirsiniz. Yağlı bir cilde sahipseniz zerdeçal maskesine aloe vera jeli ekleyebilir, yağlı bir cilde sahipseniz de zerdeçal maskesine zeytinyağı karıştırabilirsiniz. Zerdeçal maskesinin nasıl hazırlandığını bilmiyorsanız aşağıda vermiş olduğumuz tarife göz atabilirsiniz.

Zerdeçal maskesi için gerekli malzemeler;

  • Organik elma sirkesi
  • 1/2 çay kaşığı zerdeçal tozu
  • 1 yemek kaşığı organik bal
  • Süt
  • Pamuk

Nasıl uygulanır?

  • Elma sirkesini pamuğa dökün ve cildinize sürün. Maskeyi uygulamadan önce 5 dakika kadar bekleyin.
  • Zerdeçal tozunu bal ile karıştırın. Gözlerinizden sakınarak maskeyi yüzünüze sürün.
  • 15-20 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla durulayın. Eğer zerdeçal tozu cildinizde sarımsı bir iz bırakırsa sütlü pamukla bunları temizleyebilirsiniz. Haftada 2 kez uygulayın.

Zerdeçal maskesinin cilde ne gibi faydaları vardır?

Zerdeçal maskesi içerisinde yer alan zengin potasyum minerali sayesinde cildinizin nemlenmesine yardımcı olmaktadır.
Zerdeçal maskesi aynı zamanda yüksek c vitamini içeriği sayesinde kolajen üretimini arttırır.
Zerdeçal içerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde sivilce ve akne oluşumunun önüne geçer.
Aynı zamanda zerdeçal zengin E vitamini içeriği sayesinde gözaltı morluklarının gelişmesini engeller, tedavi edilmesini sağlar.
Zerdeçalla yaşlanma karşıtı maske oluşturulması oldukça basittir.