Gün Boyu Mat: Yağlı Ciltler için En İyi 10 Makyaj Bazı

Yağlı bir cilt kalıcı makyajın en büyük engellerinden. Makyajınızın ilk uygulandığındaki gibi taze, mat ve canlı kalmasını isteyenlerdenseniz ve yağlı bir cilde sahipseniz, cildinizdeki yağı kontrol Ciltteki fazla yağı kontrol altına alarak parlamanın önüne geçen, gözenek görünümünü eşitleyerek cildi kusursuzlaştıran ve makyajın ömrünü uzatan yağlı ciltlere özel en iyi 10 makyaj bazını derledik.

Estée Lauder The Mattifier Shine Control Perfecting Primer + Finisher

Parlamayı kontrol alıp cildi kendisi ama daha iyisi bir görünüme kavuşturan Estée Lauder’ın bu makyaj bazını, fondöten kullanmadan tek başına cilt kusursuzlaştırıcı olarak da kullanabilirsiniz.

Becca Ever-Matte Poreless Priming Perfector™

Ciltteki fazla yağı anında emen ve geriye mat, dengeli ve pürüzsüz bir kanvas bırakan bu makyaj bazı tam 12 saate kadar etkili.

Tatcha The Silk Canvas Protective Primer

Tatcha’nın yeni nesil makyaj bazı göaenekleri kapatıp mat bir kanvas oluşturuyor. Kendisi güzellik furularının da favorilerinden.

FENTY BEAUTY by Rihanna Pro Filt’r Instant Retouch Primer

Mükemmel bir fondötenin altına mükemmel bir baz yakışır! Rihanna’nın parlaklığı kontrol altına alan bu makyaj bazı fondöteniyle de kombinlendiğinde kusursuz mat cildi sağlıyor.

Laura Mercier Foundation Primer

ANtioksidanlar ve gniş bir vitamin seçkisi içeren bu makyaj bazı hafif formülüyle cildi nemli tutarken, cildin yağ üretimini dengeleyerek gün boyu taze bir makyaj sağlıyor.

Bobbi Brown Primer Plus Mattifier

Özel pudra teknolojisiyle gözenekleri bulanıklaştıran ve cildin yağ salgılamasını dengeleyen bu matlaştırıcı baz, kusursuz bir fondöten uygulaması sağlıyor.

Make Up For Ever Base Matifiante

Profesyonel makyaj markası Make up For Ever’da her cilt ihtiyacına göre bir baz var. Yağlı ciltleri gün boyu mat tutan bu ürün cilt dokusunu ve parlaklığını kontrol altında tutuyor.

Smashbox Photo Finish Pore Minimizing Primer

8 saat boyunca yağlanmayı önleyen, spot ışıklar altındaki ciltte bile dayanıklılığını koruyan bu baz makyaj altı ve üstüne uygulanabiliyor.

Illamasqua Matte Veil Primer

Krem-jel yapılı bu ürün cilltteki fazla yağı tüm gün boyunca kontrol altına alırken cildin nem dengesine zarar vermiyor.

Too Faced Primed & Poreless Skin Smoothing Face Primer

A. C vitaminleri ve retinolle gözenekleri kökten ortadan kaldırmaya yardım eden bu ürün gün boyu sabit ve mat bir cilt için kült ürünler arasında.