Cilt Kalitenizi Artıracak 5 Uyku Öncesi Bakım

Cildin kendini yenileme hızının en üst seviyeye çıktığı gece saatlerinde, bakım rutininizi zenginleştirerek daha sağlıklı bir görünüme uyanın. Bir araya getirdiğimiz 5 pratik bakım adımıyla daha kaliteli bir uyku ve daha kaliteli bir cilde merhaba diyeceksiniz.

Cilt Yenileyen Temizleyici

Hem makyaj kalıntılarını arındıran hem de cildinize narin bir eksfoliasyon yaparak yenileyen temizleyicilerle bir taşla iki kuş vurun. Bu etkili adım, gece cildinizin kendini sıfırlamasına ve sabah daha taze bir ciltle uyanmanıza yardımcı olacak.

Nem Verici Serum

Nem cildin en temel ihtiyacı. Bu yüzden gece bakımınızı ekstra nemlnediricilerle güçlendirmek oldukça önemli. Nemi cilde bir mıknatıs gibi çeken hyalüronik asit bakımından zengin bir serumla elinizi güçlendirin.

Hafif Jel Maskeler

Uyku öncesi veya gece maskelerinden hoşlanmıyorsanız bir de jel maskeleri deneyin. Cilde oldukça hızlı emilen, nem vericiliği yüksek ve ferahlatıcı etkiye sahip bu hafif dokulu maskeler gece bakımında cildinizi şımartacak.

Güçlü Göz Çevresi

Göz çevresi oldukça hassas ve çevresel etkilere karşı savunmasız cilde sahip bölgelerden biri. Bu yüzden gece bakımınızda en güçlü silahlarınızı oyuna sokmakta fayda var. Vitamin, hyalüronik asit bakımından zengin ürünlerle göz çevrenize ekstra nem sağlayabilir ya da ihtiyacınıza göre kırışıklık giderici ve yenileyici bakım maskeleriyle çıtayı bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Ferah Son

Uyumadan önce cildinize uygulayacağınız ferahlatıcı bir yüz misti birçok cilt probleminizin çözümü olabilir. Uykuya daha rahat dalmanızı sağlayacak olan bu adım, antioksidan, vitamin ve nem verici içeriklerle cildinize son dokunuşu yaparak enerji veriyor ve cildinizi şımartıyor.