Kendall Jenner’ın 5 Güzellik İmzası

Yeni nesil süper model Kendall Jenner, kendisini her attığı adımla takip ettirenlerden. Hem stil hem de güzellik dünyasında dikkat çeken başarılı yıldız bu iki kulvarda adından daha çok söz ettirecek gibi. Stil ve güzellik oyununda kendi kurallarını koyan Kendall, ablaları ve kardeşinin yolundan gitmeyerek farklı bir güzellik portresi benimsemiş. Kardashian klanından sıyrılıp moda dünyasında kendi ismini yaratan Kendall Jenner’ın 5 güzellik imzasını masaya yatırdık.

Lob Kesim Saçlar

Ergenlik döneminin ardından uzun saçlarını kestirdiğinden beri, Kendall Jenner deyince akla lob kesim geliyor. Jet fönden ıslak dokulara, salaş modellerden mini ense topuzuna kadar birçok modelle lob saçlarını şekillendiren Kendall, kısa saçlar için gerçek bir ilham kaynağı.

Makyajsız Makyaj

Gece makyajında ağır fondötenler ve porselen bir görünüm tercih etse de Kendall, günlük hayatında makyajsız makyaja gönül verenlerden. Hatta bu görünümüne özel Vogue’a 5 dakikalık bir makyaj videosu çeken süper modelin makyajsız makyajında olmazsa olmazları arasında incecik bir fondöten, cildini ısıttığı ve bakışlarını derinleştirdiği bir bronzer ve yoğun bitişli bir rimel var.

Nude ve Çizilmiş Dudaklar

Kendall Jenner kardeşi Kylie gibi dudak dolgularına gönül verenler arasında değil, en azından bildiğimiz kadarıyla! Kendall’ın dolgun dudaklar için formülü nude rujlardan ve dudaklarını olabildiğince dıştan çerçevelemesinden geçiyor. Dudak sınırlarını net değil biraz daha dağınık bırakan Kendall, parlak ruj formülleriyle de bu dolgun dudak ilüzyonunu destekliyor.

Yaratıcı Topuzlar

Kendall Jenner, kısa saçlardaki yaratıcılığını uyguladığı topuz modellerinde gösteriyor. Atkuyruğu ile hibrid yüksek topuz, mini dağınık topuzlar ya da perçem illüzyonu yaratan retro topuzlar Kendall Jenner’ın uzmanlık alanında.

 

Yoğun ve Flörtöz Kirpikler

Kendall ister makyajsız makyajında isterse de gece makyajında kirpiklerini her zaman dolgun tercih ediyor. Badem göz şeklini far veya eyeliner ile de destekleyen Kendall’ın bakışlarının seksapel dozunu yükseltmek için oldukça basit bir yöntemi var: Kirpiklerini sadece yukarı doğru taramak yerine dışa doğru, çapraz tarayarak daha daha seksi bir göz makyajı elde ediyor.