Makyaj Artistlerinden Kalın Kaşlar için 5 İpucu

Kalın kaşlara sahip olmak genetik bir şans ya da yoğun ve besleyici bir rutin gerektirse de makyajla bu görünümü elde etmek de artık zor değil. Charlotte Tilbury’den Gucci Westman’a 5 ünlü makyaj artistinden kalın kaşlar için ipuçlarını derledik.

Doğal Şekli Takip Edin

Wendy Rowe’a göre her kaş yapısını kalın göstermek mümkün. Yapmanız gereken tek şey kaşınızın doğal şeklini takip etmek. Yeni bir şyaratmak için kaş şeklinizin bir tık dışından çerçevenizi oluşturun. Pratik bir uygulama için Wendy’nin tercihi kesik uçlu kalemler.

Likit Kalemlere Şans Verin

Jel, pudra, kalem, maskara; bu klasiklerin yanında şans vermeniz gereken bir ürün daha var. Gucci Westman’a göre kaşları doldurmak ve en doğal görünümlü kaş tüylerini çizmek için likit kalemler oldukça başarılı. Üstelik sivri uç en detaylı uygulamayı bile kolaylaştırıyor.

Bir Ton Açın

Eğer içini doldurduğunuzda daha doğal görünen ve güzelliğinizi domine etmeyen kaşlar istiyorsanız Charlotte Tilbury’nin en önemli kuralını açıklıyoruz: Kaş tonunuzda bir ton açık renkteki ürünleri tercih edin.

Kaş Fırçalarından Yararlanın

Dick Page kaşları daha gğr göstermek için ilk olarak onları aşağı doğru tarıyor ve kaşın üst sınırını renklendirerek dolduruyor. Ardından yukarı doğru taradığı kaşın boşluklarını jel ürünler ve açılı bir kaş fırçasıyla kıl görünümünü taklit ederek dolduran artist, böylece detaylı ve nokta atışı bir uygulama elde ediyor.

Sık Uygulamadan Kaçının

Fazla doldurulmuş ve dövme gidi duran kaşlardan uzak durmak için Daniel Martin’in önerisi kaş tüylerini taklit ettiğiniz çizgilerin arasında boşluk bırakmak. Doğal ve kontrollü bir uygulama için sert uçlu bir kaş kalemi tercih eden Daniel gür bir görünüm için kalın ve dağınık çizgilerin oldukça etkili olduğunu söylüyor.