Modern ve Tutkulu: Sınırlı Üretim Kırmızı Şişesiyle Chanel N°5

1920’de Coco Chanel tarafından tasarlanıp 1921’de son haline kavuşan şeffaf Chanel N°5 şişesi tarihinde ilk kez bir renge bürünüyor: Tutku ve hayatın rengi kırmızıya. Beğeniye sunulduğu günden itibaren temiz ve mimari hatlarıyla modern estetiğin manifestosu haline gelen Chanel N°5 şişesi geçtiğimiz yıllarda mükemmel proporsiyonunu ve dengesini bozmadan minimal değişimlere uğramıştı, ancak şişenin ve parfümün rengi hep aynı kalmıştı.

Yılbaşı yaklaşırken, ikonik, güçlü bir parfüm ve sınırlı üretim bir seri için kırmızıdan daha harika bir renk olmadığını söyleyen moda evi bu tercihini bizzat Coco Chanel’in sözleriyle açıklıyor : ‘Kırmızı kan ve hayatın rengi.’. Chanel’in ve Chanel N°5’in tutkulu ruhunu, cesaretini, özgürlüğünü ve modern dokunuşunu bu coşkulu ve yoğun kırmızıdan daha mükemmel anlatan başka bir renk olamazdı.

Sınırlı sayıda üretilen bu yeni görünüm N°5 L’EAU Eau de Toilette ve N°5 Eau de Parfum olarak iki seçenekle raflarda yerini alacakken şişenin bir de koleksiyonerlere özel kristal şişede 900 ml’lik bir versiyonu da bulunuyor. Asi, coşkulu, modern ve özgür Chanel kadınını anlatan bu ikonik kokuyu ve aynı derecede çekici yeni kırmızı şişesini deneyimlemek için sabırsızlanıyoruz!