Ultra Doğal: Yokmuş Gibi Makyaj için 8 İpucu

Gerçek ten görünümünün ön plana çıktığı yokmuş gibi, ultra doğal makyajlar makyajsız makyajın tahtını sallayacak gibi. No Make-up Make-up’ın çok katmanlı ve aslında ağır olan uygulamasına inat bu yeni görünüm cildin kendi ışıltısını ön plana çıkarmayı ve gerçekten taze bir etki vermeyi hedefliyor.

Moda haftalarında da oldukça popüler olan ve pratik, etkileyici bir sonuç sağlayan yokmuş gibi makyaj için 8 ipucunu bir araya getirdik.

Önce Nemlendirici

Her makyajda olduğu gibi yokmuş gibi makyajın olmazsa olmaz ilk adımı nemlendirici. Uyguladığınız ürünlerin cilde daha kolay harmanlanması, daha düzgün bir cilt dokusu ve sağlıklı bir ışıltı için ilk adımda nemlendiricinizi cömertçe uygulayın.

Çok Kullanımlı Kapatıcı

Fondöten kullanmadığınız yokmuş gibi makyajda kapatıcınız en büyük silahlarınızdan, ancak bir şartla: Ultra pigmentli, mat ve kuru görünümlü bir ürün kullanmamaya özen gösterin. Göz altlarınızı, çene ve burun kemiğinizi aydınlattıktan sonra bir ton koyu ürünle de varsa akne veya izleri üzerine de uygulama yapın.

Belirgin Kirpikler

Yokmuş gibi makyajda utra hacimli, siyah (tabi doğal kirpik renginiz siyah değilse) ve takma gibi duran kirpikler istemiyoruz. Bunun için sadece kirpikleri belirginleştirmek bizim öncelikli tercihimiz. Kirpiklerinizi taradıktan sonra bir kirpik kıvırıcıyla hızlı yoldan maskara etkisi alabilirsiniz. Çok düşük kirpikleriniz varsa onları şeffaf bir rimelle sabitleyebilirsiniz.

Düzgün Kaşlar

Kirpiklerde olduğu gibi kaşlarda da içi doldurulmuş, yapay ve kalıp gibi bir görünümden uzak durun. Bu noktada başvuracağınız ürün kaşları düzgünce tarayıp sabitleyen ve gün boyu bozulmadan kaşların formunu koruyan güçlü bir transparan kaş maskarası olmalı.

Canlılık için Bronzer

Fondöten kullanmasanız da cilde canlılık, renk ve derinlik katmak için bronzlaştırıcılar bu aşamada oldukça işinize yarayacak. Bizim tercihimiz ise cildinizde katman yaratmayacak, hafif dokulu bir krem veya likit bronzer. Güneşin doğal olarak vurduğu yerlere uygulayacağınız ürünü çok iyi harmanlamayı es geçmeyin.

Doğal Allık

Cildinize renk katmayı isterseniz bronzer aşamasında bırakabilirsiniz, ama eğer daha ferah bir görünüm istiyorsanız bronzerda olduğu gibi krem allıklara yönelin. Ancak bu aşamada ışıltı istemiyoruz, cildin dokusunu bozmayan mat bir krem allığı elmacık kemiklerinize uygulayın.

Krem Highlighter

Her ne kadar mat bir allık kullansanız da içten gelen bir ışıltı için göz kamaştırmayan ve cildinize o doğal nemliliği-ıslaklığı verecek krem bir highlighter kullanabilirsiniz. Elmacık kemiklerinin üzeri ve burun köprüsü bu görünü için en ideal yerler.

Gerçek Nude

Herkesin nude ruju ayrı, siz de bu aşamada kendi nude rujunuzu kullanmalısınız. Yokmuş gibi makyajın tamamlayıcısı olarak ne mat ne de ultra parlak, tam dudak renginizde bir ruju parmaklarınızla ve tampon hareketlerle dudaklarınıza uygulayın.

Bonus: Gözlerde Işıltı

Yokmuş gibi dedik ama, bu doğal makyaja da biraz oyuncu bir dokunuş katabilirsiniz. Moda haftalarına göre bunun yolu bakışlara ekleyeceğiniz pırıltılı bir dokunuştan geçiyor. Doğallaığı bozmadan görünümünüze daha ferah bir sonuç verecek bu adım için tercihinize göre sedefli ya da simli bir farı göz pınarlarınıza uygulayın.