Buğday Tenliler İçin 5 Makyaj Önerisi

Makyaj yaparken kendi zevkimiz olan renkleri ve ürünleri değil, tenimize, yüz hatlarımıza uygun olan ürün ve renkleri tercih etmeliyiz. Örneğin kırmızı ruj herkeste aynı etkiyi yaratmayabilir. Kiminde seksi dururken kiminde itici görünebilir. Makyaj malzemelerini satın alırken mutlaka güzellik uzmanına danışıp, kendi ten renginize uygun olan ürünleri almalısınız.

Buğday tenlilerin de makyaj yaparken dikkat etmesi gereken bazı detaylar vardır. Bu detayları biz şöyle sıraladık;

Fondöten rengini seçerken sıcak tonlu renkler tam da size göre. Sıcak renkler, buğday tenlilerin her zaman tercih etmesi gereken renkler arasında. Sadece makyajda değil aynı zamanda kıyafetlerinde, saç renginde içinde ışıltılar olan, sıcak tonları tercih etmelisin. Bu sayede ten rengin daha çok ortaya çıkacak.
Bronzer sizin en vazgeçemediğiniz makyaj ürününüz olmalı. Bu ürün sizi enerjik gösterecek, yüz hatlarınızı ortaya çıkaracaktır. Elmacık kemiklerinin altına, burun kemiğine, çene ucuna ve alın çizgilerinize kadar bronzer uygulayarak yüzünü canlandırabilirsin.
Buğday tenini ön plana çıkarmak istiyorsan gözlerinde kahverengi, bronz ve altın ışıltıları tercih edebilirsin.
Kaşlarını doldurmayı unutmamalısın. Çünkü bu yüz hatlarını ortaya çıkaracak.
Hani dedikya kırmızı ruj herkese yakışmayabilir. Sen onlardan değilsin. Kırmızı tam da senin rengin. Yaz kış koyu renkli rujları kullanmaktan asla çekinme. Fuşyalar, kırmızılar senin rengin. Tabi nude tonları da rahatça kullanabilirsin.