Ultra Hafif: Fondötene Alternatif Favori 8 Makyaj ve Bakım Ürünü

Fondötenin yüzünüzde bıraktığı yoğun etkiden hoşlanmıyorsanız veya cildiniz fondötene ihtiyaç duymayacak kadar kusursuzsa daha hafif ürünler tercih edebilir ya da cilt makyajınızı farklı formüllerle uygulayabilirsiniz. Daha doğal bitişli bir makyaj için de fondöten adımınızı güzellik rutininizden kaldırmak oldukça işe yarayacaktır. Fondöten kullanmadan cilt görünümünüzü yenileyen favori 7 ürünü sizin için bir araya getirdik.

Milk Makeup Blur Stick

Milk Makeup’ın güzellik stickleri oldukça popüler. Gözenek görünümünü azaltan ve cildi matlaştırarak daha filtreli bir görünüm veren bu yeni nesil makyaj bazı’nın en can alıcı noktası her cilt rengine kendiliğinden adapte olması.

Dr. Jart Cicapair Tiger Grass Color Correcting Treatment SPF 30

Kızarık cilt görünümünden mi şikayetçisiniz? Fondöten kullanmak istemediğiniz günlerde Dr. Jart’ın bu kremi cilt probleminizle savaşıyor, cilde bakım yaparak şımartıyor ve formülünün yumuşak yeşil rengiyle corrector görevi görerek cilt renginizi eşitliyor.

Nars Pure Radiant Tinted Moisturizer Broad Spectrum SPF 30

Hem nemlendirici hem de renk eşitleyici: Cilt bakımıyla makyajı birleştiren bu hızlı ürün, fondöten kullanmadan renk eşitliği sağlarken nemli bitişiyle de size sağlıklı bir görünüm veriyor. Kendisinin düzenli kullanımda cilt lekelerine iyi geldiğini de belirtelim.

Stila One Step Correct

Cilt makyajına pratik bir çözümk arayanlara Stila’nın bu serumunu öneriyoruz. Renk eşitleyen, cildi aydınlatan ve yumuşatan bu serum-jel formlu cilt bazı, görünümünüzü tek hamlede dengelerken üzerine uygulayacağınız diğer ürünlerin kusursuz bir sonuç vermesini sağlayacak.

Laura Mercier Translucent Loose Setting Powder

Normalde makyaj sabitlemek için kullandığınız bu pudra nemlendiricinizle birleştiğinde hem gözenek örtücü hem de renk eşitleyici bir bitiş sağlıyor. Ürünü dairesel hareketlerle cildinize yedirdikten sonra makyaj sabitleme spreyiyle daha doğal bir sonuç elde edebilirsiniz.

 

Estée Lauder The Mattifier Shine Control Perfecting Primer + Finisher

Bu ürünü ister makyaj altına baz olarak isterseniz de fondöten kullanmadığınız günlerde ‘Cilt Cilası’ olarak kullanabilirsiniz. Uygulandığı anda doku eşitsizliklerini gideren ürün kendiliğinden filtreli ve gün boyu parlama yapmayan bir cilt sunuyor.

Becca Soft Light Blurring Powder

Transparan pudraların mat bitişinden hoşlanmayanlar ve cilt parlaklığının da kendi kontrolünde olmasını sevenler çözümü Becca’nın pudrasında bulabilir. Ciltteki yağı emerken içten ışıltılı bir görünüm veren ve gözenekleri filtreleyerek cildi kusursuzlaştıran bu ürün, hafif ve genç bir makyaj için birebir.