Demi Moore’un Zamana Meydan Okuyan 5 Güzellik Sırrı

Dün 56. yaşını kutlayan Demi Moore, zamana meydan okuyan güzelliğiyle büyülüyor. Yıllar içinde birçok farklı güzellik portresiyle karşımıza çıkan ve buzz kesimden rapunzel saçlara, 90’lar makyajından doğal dokunuşlara büründüğü tüm görünümleri başarıyla taşıyan güzel yıldızın son fotoğraflarına bakarsak yaşına inanmak biraz güç. Geçen yıllara rağmen aurasından hiçbir şey kaybetmeyen Demi’nin sırrı ne? ‘Şarap gibi’ deyiminin tam karşılığı olan Demi Moore’un güzellik ipuçlarını sizin için araştırdık.

1) Nem Nem Nem!

Demi Moore tam anlamıyla bir nemlendirici bağımlısı. Gece saat kaç olursa olsun eve geldiğinde ilk iş makyajını çıkardığını söyleyen Demi, günde birkaç kez nemlendirici sürerek cildinin elastikiyetini korumasına yardımcı oluyor.

2) Cryo Therapy

Belli bir derece aralığında hızlanan vücut metabolizmasının daha çok kalori yaktığı temeliyle yola çıkan cryotherapy, Demi Moore’un fit kalma sırlarından biri. Soğuk oda terapisi de denilen ve vücudun kendisini sıcak tutmak için daha çok çaba harcayarak kalori erittiği bu yöntem, Demi’nin son görünümlerine bakılırsa oldukça işe yaramış!

3) Güçlü Maskeler

Demi için bir cilt bakım ustası diyebiliriz. Bakım rutinini güçlü maskelerle destekleyen güzel yıldız, arkadaşlarıyla maske partileri bile veriyor. Yıldızın favorileri arasında mucizevi etkileriyle interneti saran Korean Hanacure Face Mask de bulunuyor.

4) Acısız Güzellik

Zamanında estetik ameliyatlar geçirdiğini saklamayan Demi Moore, artık neştersiz güzellik terapilerine inanıyor. Yıldızın son dönemdeki favorisi ise Thermage diye adlandırılan bir cilt sıkılaştırıcı bakım. Radyo frekans uygulamasıyla cildi yenileyen ve uyararak sıkılaştıran, seansı 5000 Dolarlık bu bakım yöntemi, sadece Demi’nin değil birçok Hollywood ünlüsünün de son gözdelerinden.

5) Hirudo Therapy

Hirudo Therapy ismi birşeyleri çağrıştırmıyor. Ama aslında bu bakım, oldukça aşina olduğumuz, etkili ve biraz garip bir yöntem: Sülük terapisi – Evet, kulağa Hirudo Therapy kadar cool gelmediğinin farkındayız-. Bu terapinin inflamasyon engelleyici, yenileyici ve sıkılaştırıcı sonuçlarının güçlü savunucularından olan Demi, her seanstan sonra vücudunun arındığını hissettiğini söylüyor.