Saç Tipinize Özel Bakım Önerileri!

Yazın son günlerine geldik ama hepimiz son bir tatile daha çıkmak için sabırsızlanıyoruz. Yeni yerler görecek, sezonun son deniz ve güneş keyfini yaşayacağız. Peki, saç bakımımızda nelere dikkat etmeliyiz?

KURU VE ELEKTRİKLENEN SAÇLAR İÇİN…

İnce veya kalın telli, kıvırcık veya düz, kuru veya yağlı saçlar… Herkesin saçları farklı özellikler taşımaktadır. Bu yüzden saçlarımızın yapısına uygun şampuanlar kullanmalıyız. Mesela kuru saç yapısına sahipsek sülfür içerikli şampuanlardan uzak durmalıyız. Sülfür saçımızı daha çok kurutacağından saçlarımız daha çabuk elektriklenecektir. Dove’un “Pure Care Dry Oil” serisi şampuanı, formülündeki Hindistan Cevizi, Badem ve Afrika Makadamya yağları ile yapışkanlık hissi bırakmadan saçınızı temizler ve 3 kata kadar daha yumuşak saçlara sahip olmanızı sağlar.

İNCE TELLİ SAÇLAR İÇİN…

Saçlarınızı şampuanla arındırdıktan sonra saça ihtiyacı olan bakımı veren, ağırlaşmasını engelleyen saç bakım kremi kullanımını alışkanlık haline getirmelisiniz.İnce, cansız saçlara sahipseniz saç kremi kullanmamanız gerektiği tamamen efsanedir. Aslına bakarsak, ince saç kopmaya daha yatkındır, yani bu durumda saç kremi çok daha önemlidir. Advanced Hair Series Oxygen Moisture Saç Kremimiz gibi saçları ağırlaştırmayan hafif bir ürün kullanırsanız, saçlarınız dolgun ve hacimli olacaktır. Saçınızı şampuanladıktan sonra, diplerine gelmesinden kaçınarak, boylarına ve uçlarına doğru uyguladığınızda, hacimli ve bakımlı saçlara sahip olursunuz.

ÇABUK SÖNEN CANSIZ SAÇLAR İÇİN…

Çabuk sönen ve cansız saçlarınızı diplerinden kaldıran bir sprey size istediğiniz dolgunluğu sağlarken, saçlarınızın nemini de koruyabilir. Üstelik doğal olmayan yapış yapış bir görüntüye de bürünmeden! Dove Advanced Hair Series Oxygen Moisture Hacimlendirici Sprey, saçlarınızın ağırlaşan bölümlerinden biri olan saç diplerini hedef alır. Bu spreyi nemli saça uygulayarak şekillendirirken bir yandan dolgunluk sağlayabilir, isterseniz saçınıza hacim ve nem kazandırmak için kuru saçlarınıza sıkabilirsiniz. Tüm saç derinize 10-12 sprey sıktıktan sonra, parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulamanız yeterli olacak. Su bazlı formülü saçınızda beyaz kalıntılar da bırakmayacaktır.

YIPRANMIŞ ZOR TARANAN SAÇLAR İÇİN…

Yazın tüm yıpratıcı etkilerine maruz kalan, uçları kırılan ve zor taranan saçlar için saç kremi olmazsa olmaz! Düzenli olarak her şampuanlamadan sonra saçı onarmak için saç kremiyle bakım yapmak gerekiyor. Fakat yıpranmış saçların bakımında en önemli nokta saçı besleyecek doğru ürünleri bulmaktır. Kırmızı yosun bileşenleri ve Keratin Nutri Kompleks’le zenginleştirilmiş formülü sayesinde Dove Advanced Hair Series Regenerate Nourishment Saç Kremi saçları içeriden ve dışarıdan onararak derinlemesine besliyor ve ilk yıkamadan itibaren yıpranma belirtilerinin azalarak kaybolmasına yardımcı oluyor. Saç bakım kremini düzenli olarak her şampuanlamadan sonra kullanabilirsiniz.

PARLAKLIĞINI YİTİRMİŞ SAÇLAR İÇİN…

Saçlarımız güneşten, denizden, hava kirliliğinden hatta stresten bile etkilenip canlılığını ve parlaklığını yitirebilir. Saç maskeleri yoğun nem içerdiğinden bu tarz etkileri saçlarınızdan uzaklaştırıp saçlarınıza eski canlılığını ve parlaklığını kazanmanızda yardımcı olacaktır. Saç tipinize uygun saç maskesi ile haftada bir veya iki gün yapacağınız bakım yeterli olacaktır. Dove’un Pure Care Dry Oil serisi saç maskesi ile saçlarınızdaki ideal canlılık ve hacim dengesini yakalayacaksınız.